Carolina - New Jersey 2:5Jágr zase kouzlil. Dal gól, na dva přihrál a v tabulce střelců dohnal Yzermana

New York

Jaromír Jágr zase kouzlil. V pátečním duelu New Jersey s Carolinou se podílel na výhře Ďáblů 5:2 gólem a dvěma asistencemi. V historické tabulce střelců NHL tak dohnal na osmém místě Steva Yzermana.

Ďábel Jaromír Jágr (uprostřed) střílí gól do sítě Caroliny.

Devils, kteří ukončili sérii tří porážek, rozhodli o svém vítězství na ledě Caroliny čtyřmi góly ve třetí třetině. Jágr, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu, uzavřel střelecký účet večera, když se v 57. minutě dostal zcela sám před brankáře Warda a překonal ho opakovanou střelou pod břevno.

"Ďáblové" tak vrátili soupeři porážku 3:4 ze středečního vzájemného duelu, v němž Hurricanes několikrát podržel gólman Cam Ward. O jednom z jeho zákroků dokonce Jágr prohlásil, že patří mezi Top 10 všech dob.

Také v pátek Ward dlouho odolával, nakonec ale Devils našli cestu, jak ho překonat. "Musíte prostě pořád věřit. Snažili jsme se s tím poprat a doufali jsme, že Ward nebude chytat všechno donekonečna," poznamenal Jágr, který už je s 22 body za 11 gólů a stejný počet asistencí druhým nejproduktivnějším českým hráčem v NHL. Na prvního Jiřího Hudlera ztrácí jediný bod.

Nezahálel ani Hertl

O bod méně než Jágr posbíral Tomáš Hertl, který v pátek rovněž nezahálel. Útočník San Jose pečetil gólem do prázdné branky při závěrečné power play výhru Žraloků nad St. Louis a připsal si třináctou trefu v sezóně. V první třetině také asistoval u branky Brenta Burnse, jenž nasázel první hattrick v kariéře. Především díky němu ovládli domácí první třetinu suverénně 4:0 a vyhnali gólmana Briana Elliotta z brány.

Jeho náhradník, Slovák Jaroslav Halák, už si vedl mnohem lépe a Blues také dokázali srovnat se soupeřem krok a částečně i zápas zdramatizovat, k čemuž pomohli i čeští hokejisté Roman Polák (0+2) a Vladimír Sobotka (0+1). Sharks už si ale výhru vzít nenechali a počtvrté za sebou zvítězili.

Zazářil i gólman Pavelec

Do branky Winnipegu se po jednozápasové pauze vrátil Ondřej Pavelec a na ledě Flyers čelil 34 střelám. Dvě z nich skončily za jeho zády, což stačilo domácím na vítězství, po němž vyrazí k dlouhé prosincové venkovní sérii.

„Pavelec byl jedním z mála hráčů Jets, kteří zazářili," pochválil českého gólmana server nhl.com. Naději pro hosty vybojoval pohotovou střelou zápěstím sedm sekund před koncem Michael Frolík, ale Jets už se na víc než snížení na 1:2 nezmohl.

„Prostě jsme nebyli dost dobří na to, abychom zápas vyhráli. V zápase jsme většinu času nebyli nebezpeční," uznal kouč poražených Claude Noel.

Tomáš Plekanec se gólem a asistencí zasloužil o oba góly Montrealu. Ten ale nakonec podlehl Washingtonu 2:3 po samostatných nájezdech. V kanadském bodování poskočil Plekanec na osmdesátou příčku.

Krejčí asistoval

Slovenský zadák Zdeno Chára se stal hlavní hvězdou při vítězství Bostonu nad New Yorkem Rangers. Ve třetí třetině ho v ideální střelecké pozici našel David Krejčí a slovenský obr parádní ranou vystřelil Medvědům výhru.

Chára asistoval i u gólu Brada Marchanda, po němž se dostal Boston do vedení. Hosté z New Yorku ale záhy dvěma slepenými góly Nashe a McDonagha strhli skóre na svoji stranu. Třetí třetina však patřila znovu Bostonu, po vyrovnávací trefě Bergerona přišla zmíněná vítězná bomba Cháry.

Bruins tak odčinili nejhorší porážku v sezóně, kterou utrpěli ve středu v Detroitu, kde prohráli 1:6. "Všichni jsme se po tom utkání cítili hodně špatně. Byl to přesně ten zápas, kdy se všechno spikne proti vám a nic vám nevychází. Myslím, že jsme si dnes spravili náladu a podali velmi dobrý výkon," radoval se Chára.

Nejproduktivnější stále Crosby

Pozici nejproduktivnějšího hráče ligy si upevnil Sidney Crosby, který přihrál na všechny góly Pittsburghu při výhře 3:0 na ledě Tampy Bay. Kanadský útočník má s 36 body v čele kanadského bodování pětibodový náskok před Steenem ze St. Louis a týmovým spoluhráčem Malkinem, který si v utkání připsal jednu asistenci.

Statistika NHL:
Philadelphia - Winnipeg 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 1. Hartnell, 26. Couturier - 53. Frolík. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 34 střel inkasoval dva góly a úspěšnost zásahů měl 94,1 procenta. Střely na branku: 34:26. Diváci: 19.937.
Boston - New York Rangers 3:2 (1:2, 0:0, 2:0)
Branky: 12. Marchand, 42. Bergeron, 52. Chára (Krejčí) - 14. Nash, 15. McDonagh. Střely na branku: 28:19. Diváci: 17.565.
Tampa Bay - Pittsburgh 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 7. a 59. Kunitz, 49. Sutter. Střely na branku: 21:29. Diváci: 19.065.
NY Islanders - Detroit 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Branky: 8. a 37. Helm, 41. a 57. Alfredsson, 47. Nyquist. Střely na branku: 29:30. Diváci: 14.826.
Anaheim - Calgary 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Branky: 24. a 52. Penner, 13. Vatanen, 14. Perry, 29. Cogliano - 26. a 33. Jones (na první Šmíd). Střely na branku: 42:21. Diváci: 17.174.
Dallas - Chicago 1:2 po sam. náj. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 17. Peverley - 48. Sharp, rozh. nájezd Smith. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.532.
Washington - Montreal 3:2 po sam. náj. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 55. a rozh. nájezd Grabovskij, 26. Fehr - 16. Briere (Plekanec), 27. Plekanec. Střely na branku: 26:37. Diváci: 18.506.
Minnesota - Colorado 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 36. Heatley - 4. Hejda, 25. MacKinnon, 60. Landeskog. Střely na branku: 28:21. Diváci: 19.081.
Carolina - New Jersey 2:5 (0:1, 2:0, 0:4)
Branky: 22. Skinner, 27. J. Staal - 19. Fayne (Jágr), 49. Loktionov, 53. Henrique, 54. Zubrus (Jágr), 57. Jágr. Střely na branku: 18:31. Diváci: 15.034.
Columbus - Edmonton 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)
Branky: 8. Johansen, 24. Anisimov, 31. Foligno, 38. Skille - 51. Gagner (Hemský), 56. Perron. Střely na branku: 28:27. Diváci: 14.360.
Buffalo - Toronto 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 28. Moulson, 39. Adam, 61. Ehrhoff - 3. Kessel, 31. Kulemin. Střely na branku: 29:24. Diváci: 19.070.
San Jose - St. Louis 6:3 (4:0, 0:1, 2:2)
Branky: 1., 10. a 53. Burns (na druhou Hertl), 4. J. Thornton, 12. Wingels, 60. Hertl - 32. I. Cole (Polák), 43. Backes, 52. Schwartz (Sobotka, Polák). Střely na branku: 32:24. Diváci: 17.562.