Rubriky:

NHL

NHL podala žalobu na NHLPA

26. března 2005 15:43 - NEW YORK

Vztahy mezi vedením hokejové NHL a hráčskou asociací NHLPA se ještě zhoršily a zřejmě skončí až u soudu. NHLPA prý svým členům nařídila, že pokud by přijali roli "náhradních hráčů", musí vrátit podporu, která je jim po dobu výluky v NHL vyplácena. To označilo vedení soutěže za donucování a podalo na unii žalobu k americké komisi, zabývající se pracovními vztahy.

 

SPORT.cz s použitím REUTERS/Chip East a ČTK/AP

Sezóna NHL byla zrušena, protože vedení ligy a zástupci hráčů se nedohodli na nové kolektivní smlouvě. Majitelé by nicméně mohli nový ročník zahájit díky tomu, že by najali náhradní hokejisty.

To je však proti zájmům NHLPA, jež varovala své členy, že pokud budou plnit roli náhradníků, tak musí vrátit příspěvky, jež z hráčského fondu dostávají. Jedná se o částku pět až deset tisíc dolarů měsíčně. Zároveň prý NHLPA informovala hráčské agenty, že když budou zastupovat náhradní hráče, ztratí licenci.

Vedení NHL to označilo za nekalé zaměstnanecké praktiky a podalo žalobu Národnímu úřadu pracovních vztahů, jenž se má problémem zabývat. Možnost angažování náhradních hokejistů NHL naznačila poprvé 1. března na zasedání rady guvernérů a bude se jí znovu zabývat 20. dubna.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..