New Jersey - Montreal 3:4 SNEliáš poslal New Jersey minutu před koncem do vedení, Ďáblové přesto padli

New York

Ani ve druhém utkání během tří dní nedokázali Jágr a spol. z New Jersey zvítězit nad Montrealem. Devils tentokrát prohráli 3:4 po samostatných nájezdech. A to i přesto, že minutu před koncem třetí třetiny se prosadil Patrik Eliáš a poslal svůj tým do vedení 3:2.

Ďábel Patrik Eliáš (uprostřed) se raduje z gólu do sítě Montrealu.

Zápas začali lépe hosté. V jedenácté minutě ztratil Jágr puk v útočném pásmu a Plekanec rozehrál rychlý protiútok. Poslal puk na levou stranu Brierovi, který našel Giontu. Ten překonal Schneidera.

Dlouhou dobu poté dominovali brankáři, Slovák Budaj v bráně Canadiens inkasoval až ve třetí části. Židlický zachytil puk u modré čáry a přihrál skórujícímu Loktionovi. V půlce třetí části už Ďáblové vedli, když se prosadil Ryder.

Divoký konec

Duel, který přímo na místě sledoval trenér české reprezentace Alois Hadamczik, měl ale divoký konec. Čtyři minuty před koncem vyrovnal Eller, ale v závěru třetí třetiny vybojovali domácí puk v útočném pásmu a Eliáš přesnou střelou z levého kruhu poslal 66 vteřin před koncem třetí části New Jersey do vedení.

Ani to ale ještě nebylo všechno. Montrealu se podařilo podruhé za sebou vyrovnat, když Giontovu střelu od modré tečoval ze vzduchu Desharnais. Kanaďan Desharnais byl po zápase vyhlášen první hvězdou zápasu. Duel, který došel do nájezdů, totiž rozhodl proměněnou penaltou. V rozstřelu neuspěl Eliáš, druhá hvězda duelu.

V Detroitu se hrál vyrovnaný zápas, v němž měli domácí nad Philadelphií po téměř dvě třetiny navrch. Čtyřgólovou kanonádou ve třetí části si ale Letci zajistili vítězství 6:3. K vítězství si Flyers pomohli také třemi přesilovkovými góly.

Dva body za dvě asistence si připsal Jiří Hudler, jehož Calgary dokázalo otočit zápas s Phoenixem. Kojoty poslal už po pěti minutách do vedení Yandle, Plameny ale v průběhu dalšího zápasu gólově dominovaly a připsaly si jednoznačné vítězství 4:1.

Statistika NHL:
New Jersey - Montreal 3:4 po sam. náj. (0:1, 0:0, 3:2 - 0:0)
Branky: 45. Loktionov (Židlický), 50. Ryder, 59. Eliáš - 60. a rozhodující sam. nájezd Desharnais, 11. Gionta (Plekanec), 57. Eller. Střely na branku: 34:30. Diváci: 12.742.
Calgary - Phoenix 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 20. Brodie (Hudler), 26. Backlund (Hudler), 32. Giordano, 43. Stempniak - 5. Yandle. Střely na branku: 18:30. Diváci: 19.289.
Detroit - Philadelphia 3:6 (1:1, 2:1, 0:4)
Branky: 11. a 31. Tatar, 29. Franzén - 49. a 60. Couturier, 14. Downie, 37. Read, 46. Giroux, 50. Hartnell. Střely na branku: 35:34. Diváci: 20.066.