NHL

Kuriózní výpomoc. Gólu nezabránil brankář Schneider, ale jeho dres

7. prosince 2013 21:15 - New Jersey

Takříkajíc „z pekla kliku“ měl brankář New Jersey Cory Schneider. V utkání s Detroitem mu svižná střela prošla mezi tělem a rukou, což by za normální situace vedlo ke gólu. Ač to může znít zvláštně, od inkasované branky nakonec Američana zachránil jeho dres.

Noah K. Murray, Reuters

Devils se díky přesilovkové trefě obránce Greenea, kterému asistoval Patrik Eliáš, dostali v souboji s Red Wings do vedení. Otěže zápasu ale paradoxně držel v rukou Detroit. Pět minut před koncem první třetiny byl blízko vyrovnání...

Ve velmi nadějné příležitosti se po Alfredssonově přihrávce ocitl Justin Abdelkader. Útočník Detroitu brankáře Schneidera svou prudkou střelou z mezikruží de facto překonal, kotouč ale skončil ve vyhrnutém dresu gólmana Devils.

Těžko uvěřitelný zákrok se v utkání povedl i brankáři Detroitu Jonasi Gustavssonovi.

Hokejisté Red Wings utkání v závěrečné části otočili a zvítězili 3:1. Svým soupeřům povolili za celý zápas pouhých 11 střel. Ovládat hru se jim dařilo i přes absenci čtyř pravidelně nastupujících hráčů. Nejcitelnější byla ztráta kapitána Henrika Zetterberga a hračičky Pavla Dacjuka.

„Musíme v tomhle pokračovat, řekl střelec rozdílové branky Johan Franzen. „Bez našich ‚velkých kluků' je to těžké, ale teď víme, že dokážeme hrát i bez nich," dodal švédský silák.