Pouhých 25 sekund stačilo Washingtonu na dva góly a výhru nad Rangers. I s přispěním Erata

O tom, jak ztratit zápas během několika desítek vteřin, se v nedělním zápase NHL přesvědčili hokejisté New Yorku Rangers. Jezdci nezachytili začátek druhé třetiny a pak toho litovali - Washington využil nedůslednosti domácích hráčů a během 25 sekund v 23. minutě dvakrát skóroval. Podíl na úvodním gólu zápasu měl také český útočník Martin Erat. Capitals nakonec vyhráli 4:1.

Brankář New Yorku Rangers Henrik Lundqvist (30) vyráží střelu útočníka Capitals Joela Warda (42).

Více než 18 tisíc diváků v Madison Square Garden v úvodní třetině ostře sledovaného zápasu branku nevidělo, z úvodního zásahu se však domácí fanoušci ani radovat nemohli. Obrana Rangers totiž poskytla svým soupeřům před brankou dostatek prostoru a po pohotové střele Martina Erata z otočky se prosadil důrazný Jason Chimera.

Washington však nepolevil a hned vzápětí uštědřil svému soupeři druhý zásah. Brankář Rangers Henrik Lundqvist nestihl zareagovat na střelu od modré čáry a hostující bek Steve Oleksy, který byl po zápase vyhlášen druhou hvězdou, mohl slavit první gól v letošní sezóně.