Ottawa - Philadelphia 5:4 SNVoráčkův gól Letcům k výhře nepomohl. Tučňáci udolali Columbus

New York

Útočník Philadelphie Jakub Voráček skóroval v zámořské NHL na ledě Ottawy, jeho trefa však Letcům vítězství nepřinesla. Senátoři nakonec udolali soupeře 5:4 po samostatných nájezdech. Pittsburgh si doma poradil s Columbusem 2:1. Rozhodující gól vstřelil nejproduktivnější hráč soutěže Sidney Crosby. Anaheim porazil New York Islanders 5:2, Carolina s českými forvardy Jiřím Tlustým a Radkem Dvořákem v sestavě prohrála ve Vancouveru 0:2.

Útočník Letců Jakub Voráček (vlevo) uniká ottawskému útočníkovi Clarku MacArthurovi.

Zápas mezi Ottawou a Philadelphií se vyvíjel jako na houpačce. Letci vedli od 9. minuty po dorážce Raffla, za dvě minuty ale bylo vyrovnáno poté, co se z úniku prosadil MacArthur.

Ve druhém dějství se po parádní zadovce Ryana trefil v přesilovce Wiercioch, jenže Flyers ještě do přestávky skóre otočili. K obratu zavelel Voráček, který v početní výhodě prostřelil z prostoru mezi kruhy Andersona a poté krásnou ranou od mantinelu rozvlnil síť Schenn.

Přetahovaná pokračovala i ve třetí třetině. Nejprve srovnal svým druhým zásahem v utkání MacArthur a po něm zařídil vedení Ottawy Turris. Ani tento stav ale dlouho nevydržel. V 51. minutě nasměroval finský obránce Timonen napínavý duel do prodloužení. V něm branka nepadla a na řadu tak přišly nájezdy. V nich byl jediným úspěšným exekutorem domácí kapitán Spezza, jenž ve třetí sérii zajistil svému týmu dva body.

Ottawa vůbec poprvé v sezóně vyhrála nájezdy. Křídelník Letců Voráček se těšil z gólu (4. v sezóně) po dvanácti zápasech, celkem vypálil na bránu Senátorů čtyřikrát.

Tučňáci zdolali Modrokabátníky

Pittsburgh vedl proti Columbusu od 25. minuty po povedeném průniku Malkina. Ve 49. minutě pak uklidnil příznivce v hale Consol Energy Center kapitán Crosby, který zaznamenal šestnáctý gól v sezóně. Šestapadesát sekund před koncem překazil Fleurymu čisté konto Calvert, Blue Jackets ovšem na prodloužení už nedosáhli. Celek z Pensylvánie vyhrál šest z posledních sedmi střetnutí a je v čele tabulky Východní konference.

Anaheim porazil New York Islanders 5:2. Dvěma trefami přispěl k triumfu Kačerů Perry. Ostrované si připsali v NHL desátou porážku za sebou.

Popáté v řadě naopak slavil vítězství Vancouver. Canucks zdolali Carolinu 2:0. První hvězdou duelu se stal brankář Eddie Lack, který kryl všech jednatřicet střeleckých pokusů Hurikánů.

Výsledky NHL:
Ottawa - Philadelphia 5:4 po sam. náj. (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 11. a 43. MacArthur, 30. Wiercioch, 49. Turris, rozh. nájezd Spezza - 9. Raffl, 32. Voráček, 34. L. Schenn, 51. Timonen. Střely na branku: 34:29. Diváci: 15 786.
Vancouver - Carolina 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 4. Tanev, 59. Hansen. Střely na branku: 26:31. Diváci: 18 910.
Pittsburgh - Columbus 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 25. Malkin, 49. Crosby - 60. Calvert. Střely na branku: 30:33. Diváci: 18 520.
Anaheim - NY Islanders 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Branky: 40. a 48. Perry, 16. S. Koivu, 33. Cogliano, 40. Fowler - 10. Tavares, 25. Vanek. Střely na branku: 31:37. Diváci: 14 830.