NHL

Rána pro Jezdce. Kapitán Callahan bude kvůli zranění kolena chybět minimálně měsíc

11. prosince 2013 12:50 - New York

Hodně ponurou náladu měli po úterním utkání zámořské NHL fanoušci New Yorku Rangers. Jejich tým nezvládl třetí domácí zápas v řadě, když tentokrát podlehl Nashvillu 1:4. Navíc ztratil svého kapitána Ryana Callahana, jenž si v průběhu první třetiny vymknul levé koleno a v sestavě celku z Manhattanu bude chybět čtyři až šest týdnů.

Anthony Gruppuso, Reuters

Callahan se zranil v 10. minutě při souboji s obráncem Predátorů Victorem Bartleym. Osmadvacetiletý křídelník odjel s bolestivou grimasou v obličeji na střídačku a do hry už nezasáhl.

Rodák z Rochesteru nastoupil v probíhajícím ročníku NHL k čtyřiadvaceti duelům, v nichž zaznamenal sedm branek a šest přihrávek. Callahana provázejí v této sezóně zdravotní problémy. V létě podstoupil operaci ramena, na konci října pak vynechal sedm střetnutí kvůli zlomenému palci.

Callahan doplnil na marodce obránce Marca Staala, jenž laboruje s otřesem mozku. Jezdci si připsali v Madison Square Garden třetí porážku za sebou a v tabulce Východní konference jim patří deváté místo. Na osmou Carolinu ztrácejí bod.