Chicago - Philadelphia 7:2Voráček znovu skóroval, kanonádu Jestřábů ale neodvrátil

New York

Útočník Philadelphie Jakub Voráček se v NHL znovu zapsal do střelecké listiny, když ve 13. minutě poslal Letce na ledě Chicaga do vedení. Jeho tým však v hale United Center nakonec utrpěl debakl 2:7. Hokejisté Los Angeles zvítězili v Torontu 3:1 a v zámořské soutěži zaznamenali pátou výhru v řadě. Anaheim zdolal před vlastním publikem Minnesotu 2:1.

Útočník Jakub Voráček (druhý zleva) slaví se spoluhráči Waynem Simmondsem (první zleva) a Scottem Hartnellem gól v síti Chicaga. Vpravo přihlíží zklamaný brankář Jestřábů Antti Raanta.

Flyers začali v Chicagu slibně. V první třetině přestříleli soupeře v poměru 10:6 a ve 13. minutě využili přesilovku, když Voráček po Timonenově přihrávce překonal brankáře Raantu střelou k pravé tyči. Čtyřiadvacetiletý forvard se trefil v NHL podruhé v řadě, celkově se dočkal svého pátého zásahu v sezóně.

Hosté sice hubený náskok až do první sirény udrželi, po přestávce ale Jestřábi odstartovali pořádný brankostroj. Třiačtyřicet vteřin po začátku druhého dějství srovnal v početní výhodě Keith a za dalších 39 sekund obrátil skóre Shaw. Vedení navíc o chvíli později zvýraznil při vlastním oslabení Handzuš.

Philadelphii vrátil zpět do zápasu v přesilovce Downie, jenže Blackhawks vzápětí kontrovali. Dvoubrankový náskok jim nejprve vrátil Versteeg a na 5:2 upravil Toews. V závěrečné části rozvlnili síť ještě Seabrook a Sharp. I bez zraněné gólmanské jedničky Crawforda se Jestřábi těšili z třetí výhry v řadě.

Kings vyhráli popáté v řadě

Los Angeles zvítězilo v Torontu 3:1, když o své páté výhře za sebou rozhodlo v posledních deseti minutách střetnutí. Za nerozhodného stavu 1:1 nejprve skóroval Carter a v 59. minutě přidal pojistku Clifford.

První hvězdou duelu se stal brankář Jones, který z devětatřiceti střel soupeře inkasoval jen jednou. Ve 35. minutě ho pokořil v přesilové hře Franson. Kalifornský tým se v současnosti pyšní výtečnou defenzivou, v posledních třech zápasech obdržel pouze jeden gól.

Anaheim rozhodl souboj s Minnesotou v prostřední dvacetiminutovce. Ve 23. minutě nejprve otevřel skóre Grant a o jedenáct minut později se prosadil Perry, jenž skóroval v sedmém utkání v řadě. Čisté konto překazil brankáři Hillerovi ve 44. minutě Pominville. Více už ale Wild nestihli a domácím Ducks podlehli 1:2.

Výsledky NHL:
Toronto - Los Angeles 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 35. Franson - 11. Doughty, 50. J. Carter, 59. Clifford. Střely na branku: 39:23. Diváci: 19 375.
Chicago - Philadelphia 7:2 (0:1, 5:1, 2:0)
Branky: 21. Keith, 22. Shaw, 26. Handzuš, 30. Versteeg, 35. Toews, 42. Seabrook, 50. Sharp - 13. Voráček, 27. Downie. Střely na branku: 23:30. Diváci: 21 144.
Anaheim - Minnesota 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky: 23. Grant, 34. Perry - 44. Pominville. Střely na branku: 31:24. Diváci: 15 252.