San Jose - Minnesota 3:1Hertl vstřelil vítězný gól Žraloků. Voráček, Krejčí a Sobotka si připsali po dvou přihrávkách

New York

Tomáš Hertl přispěl jedním gólem k vítězství San Jose nad Minnesotou 3:1. Bývalý slávistický útočník se v zámořské NHL dočkal svého patnáctého zásahu v sezóně a je nadále nejlepším českým střelcem v zámořské soutěži. Ve výtečné formě se v posledních utkáních nachází forvard Philadelphie Jakub Voráček. Flyers utnuli třízápasovou šňůru porážek, když před vlastním publikem zdolali Montreal 2:1. Čtyřiadvacetiletý hokejista přihrál na obě branky svého mužstva a byl vyhlášen třetí hvězdou střetnutí.

Útočník San Jose Tomáš Hertl (vpravo) slaví se spoluhráčem Mattem Irwinem gól proti Minnesotě.

Žraloci zničili Minnesotu v přesilovkách. V 6. minutě prostřelil Bäckströma dělovkou od modré Pavelski. V 15. minutě přišla velká chvíle Hertla, v další početní výhodě mu Wingels předložil lahůdkový puk mezi kruhy a mladý forvard nedal finskému brankáři žádnou šanci.

Ve 24. minutě využili Sharks třetí přesilovou hru, když se druhým gólem v zápase blýskl Pavelski. Wild už stačili skóre pouze zkorigovat. V 53. minutě se prosadil Brodin.

Philadelphia se po šesti venkovních duelech, z nich vyválčila pět bodů, vrátila do domovské haly Wells Fargo Center a před svými fanoušky zabrala.

Nad Montrealem se ujala vedení ve 14. minutě. Po vzhazování poslal Giroux puk za bránu Voráčkovi, který ho udržel před obráncem Gorgesem. Kladenský odchovanec následně naservíroval kotouč mezi kruhy osamocenému Rafflovi, jenž přesnou střelou rozvlnil síť.

V polovině zápasu pak Letci svůj náskok navýšili. Voráček našel před bránou najíždějícího Girouxa a ten švihem k pravé tyči rozjásal domácí příznivce. Šestapadesát sekund před koncem třetí třetině sice překazil brankář Masonovi druhé čisté konto v sezóně Galčeňuk, na vítězství Philadelphie se však už nic nezměnilo. Canadiens museli po předchozích šesti výhrách skousnout druhou porážku v řadě.

Sobotka dvakrát asistoval

Dařilo se i hráčům St. Louis, kteří si ve svém hájemství poradili s Torontem. Dvěma asistencemi přispěl k triumfu Blues Sobotka. Za stavu 1:0 nejprve nádherným pasem vyzval ke skórování Schwartze, jenž opakovanou střelou překonal gólmana Reimera. Zkraje druhého dějství pak třebíčský rodák posunul kotouč Stewartovi a ten upravil stav na 4:0 pro Blues. Domácí nakonec zvítězili v utkání 6:3.

Dvěma nahrávkami se zaskvěl také centr Bostonu David Krejčí. Medvědi zvítězili na ledě Edmontonu 4:2 a připsali si čtvrtý dvoubodový zisk v řadě.

Duchene zařídil výhru Lavin

V souboji s Coloradem se do klece Winnipegu postavil Ondřej Pavelec, který kryl třiadvacet střel Avalanche. Po zápase se ale musel spokojit pouze s jedním bodem. Duel se přitom pro Jets vyvíjel slibně. Po trefách Wheelera a Frolíka si brzy vypracovali dvougólový náskok, jenže Laviny výsledek překlopily. Hrdinou večera byl Duchene, který v 16. minutě snížil, ve 35. minutě přihrál na vyrovnávací gól O´Reillymu a tři vteřiny před druhou sirénou svým druhým zásahem v utkání dokonal obrat.

Winnipegu se však v 51. minutě podařilo díky Wheelerovi srovnat, a protože prodloužení vítěze střetnutí neurčilo, přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich se radovali hosté. Za domácí neuspěli Setoguchi a Ladd, naopak Duchene českého gólmana pokořil a ve druhé sérii se nemýlil ani Parenteau.

Výsledky NHL:
NY Rangers - Columbus 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)
Branky: 15. Moore, 52. Girardi - 1. Calvert, 9. Anisimov, 12. Savard, 59. Johansen. Střely na branku: 34:27. Diváci: 18 006.
Philadelphia - Montreal 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 14. Raffl (Voráček), 30. Giroux (Voráček) - 60. Galchenyuk. Střely na branku: 27:21. Diváci: 19 748.
Ottawa - Buffalo 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 10. Ryan, 27. Smith - 18. Ennis. Střely na branku: 32:41. Diváci: 15 578.
Tampa Bay - Detroit 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 40. Kucherov, rozhodující sam. nájezd St. Louis - 16. Quincey. Střely na branku: 27:29. Diváci: 19 204.
St. Louis - Toronto 6:3 (3:0, 1:1, 2:2)
Branky: 5. a 60. Backes, 13. Schwartz (Sobotka), 17. Roy, 21. Stewart (Sobotka), 48. Steen - 22. Kadri, 55. Kuljomin, 57. Van Riemsdyk. Střely na branku: 36:22. Diváci: 16 073.
Nashville - Dallas 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky: 20. Hörnqvist, 20. Legwand, 30. Gaustad - 19. Cole. Střely na branku: 30:34. Diváci: 16 374.
Winnipeg - Colorado 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 1. a 50. Wheleer, 6. Frolík - 16., 40. a rozhodující sam. nájezd Duchene, 35. O´Reilly. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval tři branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 88,46 procenta. Střely na branku: 38:26. Diváci: 15 004.
Calgary - Carolina 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 38. McGrattan, 65. Butler - 52. Skinner. Střely na branku: 30:30. Diváci: 19 289.
Phoenix - NY Islanders 6:3 (1:1, 4:2, 1:0)
Branky: 23. a 55. Klinkhammer, 25. a 39. Boedker, 15. Yandle (Vrbata), 27. Ribeiro - 14. Boulton, 32. Tavares, 34. Okposo. Střely na branku: 37:24. Diváci: 10 996.
Edmonton - Boston 2:4 (0:3, 2:0, 0:1)
Branky: 24. a 38. Perron - 17. a 60. Iginla (na obě Krejčí), 11. Seidenberg, 19. Marchand. Střely na branku: 41:31. Diváci: 16 839.
San Jose - Minnesota 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)
Branky: 6. a 24. Pavelski, 15. Hertl - 53. Brodin. Střely na branku: 39:30. Diváci: 17 562.