Pittsburgh - New Jersey 3:2Tučňáci pokazili Jágrovi návrat na místo činu, prohru Ďáblů neodvrátil ani gól Eliáše

New York

Hokejisté New Jersey Devils prohráli v NHL na ledě Pittsburghu 2:3. Ďáblům k zisku tolik potřebných bodů do tabulky nepomohl ani gól českého matadora Patrika Eliáše. Asistenci si v dresu poraženého celku připsal také další zkušený borec Jaromír Jágr. Hosté byli sice aktivnější, ale než se pořádně rozkoukali, už prohrávali o tři branky.

Jágr s pukem objíždí Fleuryho branku. V pozadí přihlíží Crosby.

Aktuálně druhé mužstvo tabulky Východní konference z Pittsburghu vlétlo na svého soka tak, jak se na hostitele sluší a patří. Po necelých osmi minutách první třetiny bylo na světelné tabuli skóre 2:0 pro domácí, když se nejprve již po 41 vteřinách hry trefil Pascal Dupuis, kterého nedlouho poté napodobil spoluhráč Chris Conner. Třetí těžkou ránu zasadil hostům v 15. minutě Jayson Megna.

„Nebyli jsme připraveni hrát, první třetina nás doslova zabila. Musíme být připraveni vlétnout do zápasu hned od začátku. Beru to na sebe,“ sypal si popel na hlavu hostující kouč Peter DeBoer. Pravdou zůstává, že za špatný úvod mohl spíš Cory Schneider. Náhradní brankář Devils nedokázal pokrýt nahození ze středního pásma a inkasoval již po pár vteřinách. Schneider si byl jistý, že má puk pod betonem, ten ovšem ležel nekrytý nedaleko brankové čáry, za níž jej dotlačil dojíždějící Dupuis.

Ďáblové zasypali ve druhé třetině domácího gólmana Fleuryho osmnácti střelami a dočkali se snížení na rozdíl jediné branky. S takovým průběhem zápasu nebyly spokojené zejména dvě nestárnoucí české hvězdy. Ve čtvrté minutě se nejprve mezi střelce zapsala klubová legenda Patrik Eliáš, za necelou minutu vstřelil po přihrávce Jágra kontaktní gól Dainius Zubrus. Muž s číslem 68 na zádech se tak opět předvedl fanouškům Pittsburghu, kde na přelomu 80. a 90. let získal dva prsteny pro vítěze Stanley Cupu.

Přesto, že i ve třetí části byli střelecky výrazně aktivnější hosté, kýženého vyrovnání se nedočkali a odjížděli z Pittsburghu s prázdnou.

Slovák Kopecký hvězdou nájezdů, Češi neuspěli

O vítězství Floridy nad Washingtonem v poměru 3:2 rozhodovalo až deset sérií samostatných nájezdů. Góly ze hry padaly pouze ve druhé třetině. Domácí Pantery poslal do vedení Dylan Olsen, vyrovnání přinesla akce Nicklase Bäckströma. Florida šla záhy do nejtěsnějšího vedení podruhé zásluhou Alexandra Barkova, půl minuty před koncem třetiny ale opět srovnal stav v přesilovce Joel Ward.

O zisku bonusového bodu se tedy muselo rozhodnout až v dovednostní soutěži, vítěznou trefu si připsal při dvacátém nájezdu rozstřelu slovenský křídelník Tomáš Kopecký.  Mezi třinácti neúspěšnými střelci byli také český útočník domácího celku Tomáš Fleischmann a jeho krajan v dresu Capitals Martin Erat.

Poslední noční duel mezi domácím Vancouverem a Edmontonem nabídl mnohem jednoznačnější podívanou. Kanadské derby přineslo výsledek 4:0 pro Canucks, šestou výhru hostitelů v řadě a 65. čisté konto gólmana Roberta Luonga, na které mu stačilo 19 úspěšných zákroků. Tři asistence si v dresu vítězů připsal obránce Jason Garrison.

Výsledky NHL:
Pittsburgh - New Jersey 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
Branky: 1. Dupuis, 8. Conner, 15. Megna - 24. Eliáš, 25. Zubrus (Jágr). Střely na branku: 23:39. Diváci: 18.582.
Vancouver - Edmonton 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 29. D. Sedin, 43. Kassian, 47. Higgins, 60. Weise. Střely na branku: 40:19. Diváci: 18.910.
Florida - Washington 3:2 po sam. náj. (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 23. Olsen, 38. Barkov, rozhodující sam. nájezd Kopecký - 37. Bäckström, 40. Ward. Střely na branku: 41:25. Diváci: 15.097.