New Jersey - Tampa Bay 3:0Jágr dotáhl dvěma asistencemi Ďábly k vítězství. Pavelec střídal a Pittsburgh přišel o Malkina

New York

Hokejisté New Jersey Devils se oklepali z těsné prohry proti Pittsburghu a nedali šanci Tampě. Na vítězství 3:0 se podílel dvěma asistencemi český křídelník Jaromír Jágr, který bodoval ve čtrvém utkání v řadě a s 28 body je nejproduktivnějším Čechem v NHL. Přihrávku si připsal také bek Marek Židlický. Bod za přesný gólový pas má také Michael Frolík, prohře Winnipegu s Dallasem 4:6 ovšem zabránit nedokázal. Jeho krajan v brance Jets Ondřej Pavelec byl dokonce střídán.

Matadoři New Jersey Jaromír Jágr (vpravo) a Martin Brodeur se radují z výhry nad Tampou Bay.

Blesky byly sice proti Ďáblům z New Jersey výrazně střelecky aktivnější, ale z gólu se na rozdíl od soupeře neradovaly ani jednou. Jágr a spol. tak zažili víkend jako na houpačce. Nejprve jasně přestříleli Penguins, ale nebylo jim to nic platné a prohráli 2:3, o den později pak zaujali pozici pasivnějšího celku, což jim překvapivě vyneslo jasné vítězství 3:0 nad Tampou.

Kouč New Jersey Peter DeBoer se mohl v obou duelech spolehnout na souhru dvojice Jágr - Zubrus. Autorský štítek s těmito jmény se o víkendu objevil hned pod třemi přesnými zásahy Devils. Prvně jmenovaný gólovou akci vždy rozjede a jeho méně slavný parťák poté přidá důležitou tečku. Proti Tampě se toto plodné duo podepsalo hned pod dvě ze tří branek.

Obě padly v rozmezí tří minut v druhé třetině. V sedmé minutě nejprve Jágr zavezl puk do útočného pásma, posléze se k němu za brankou kotouč znovu dostal a legendární křídelník jej naservíroval před brankoviště Zubrusovi, který byl dostatečně pohotový a mohl slavit. Zanedlouho Jágr využil pěkné přihrávky Židlického od modré čáry, rozhodil gólmana Blesků blafákem z nulového úhlu a Zubrus jeho práci dokončil úspěšnou dorážkou.

Jágr typickým způsobem "chválil" parťáka

"Zubie je hráč pro All Star, letos hraje skvěle. V této sezóně ale Utkání hvězd nebude, takže je to trochu promarněný rok," bavil tradičně Jágr novináře po zápase. "Pořád nám říká, že bychom si měli s Travisem (Zajacem) vážit každé chvíle, co jsme s ním na ledě. Fakt si toho vážíme," dodal vyhlášený útočník i vtipálek.

Jágr byl za své počínání vyhlášen třetí hvězdou zápasu, Zubrus dosáhl na pomyslnou stříbrnou příčku. Největší postavou utkání byl zvolen další nestárnoucí borec v dresu New Jersey Martin Brodeur. Jeden z nejlepší gólmanů historie NHL si připsal 33 úspěšných zákroků, díky nimž zapsal už úctyhodnou 124. nulu v základní části kanadsko-americké soutěže a třetí v probíhající sezóně. Jágr zase poskočil do čela bodování českých hráčů v zámoří. Legendární "osmašedesátka" má aktuálně na svém kontě 11 branek a 17 asistencí.

Malkin si připsal tři body, ale z ledu odkulhal

Již zmiňovaný Pittsburgh má za sebou stoprocentní víkend. K výhře nad New Jersey přidali borci z Pensylvánie cenné vítězství na ledě Detroitu 4:1. Po jednozápasovém spánku se opět k životu probudili hvězdní Sidney Crosby s Jevgenijem Malkinem. Oba si již v první třetině připsali přesilovkovou trefu, ruský bohatýr k ní pak připojil i další dvě asistence, jeho kanadský parťák ještě jeden gól ve třetí části.

To už ale nebyl na ledě zraněný Malkin. Šikovný obr narazil krátce po začátku poslední části při bránění do zadního mantinelu za brankou Tučňáků a musel opustit led. Do utkání se již nevrátil a bližší informace k jeho zranění klub zatím neposkytl. Bylo ovšem zjevné, že má problém s levou nohou, kterou si při odchodu do kabin výrazně odlehčoval. Již při rozbruslení se zranil obránce Penguins Kris Letang, který má blíže nespecifikované potíže v horní části těla.

Hvězdy vyhnaly Pavelce z branky

Utkání Winnipegu s dallaskými Hvězdami příliš radosti českým barvám nepřineslo. Forvard Michael Frolík se sice již v první třetině podílel asistencí na vyrovnání průběžného stavu na 1:1, ale to bylo z radostných událostí pro borce ze srdce Evropy vše. A adept na pozici jedničky pro český tým na olympiádě v Soči Ondřej Pavelec prožil doslova hororový večer. Během dvou třetin si našlo za jeho záda cestu hned pět z čtyřiadvaceti pokusů hostů a do třetí části už Pavelec nenastoupil.

V dresu Dallasu řádila především dvojice Tyler Seguin a Jamie Benn. Velezkušený obránce Sergej Gončar si navíc připsal hned čtyři asistence, což se mu v předchozích osmnácti sezónách v nejprestižnější hokejové soutěži světa ještě nepodařilo.

Výsledky NHL:
Buffalo - Calgary 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 46. Moulson - 49. Byron, 61. Stajan. Střely na branku: 27:26. Diváci: 18.368.
Ottawa - Los Angeles 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)
Branky: 34. Corvo, 45. Karlsson - 13. a 57. Kopitar, 1. King, 5. Carter, 54. Stoll. Střely na branku: 39:26. Diváci: 17.140.
Winnipeg - Dallas 4:6 (1:2, 2:3, 1:1)
Branky: 33. a 35. Wheeler, 11. Halischuk (Frolík), 59. O. Jokinen - 8. a 39. Seguin, 34. a 38. Jamie Benn, 15. Ničuškin, 43. Sceviour. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 40 minut, z 24 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 79,2 procenta. Střely na branku: 38:32. Diváci: 15.004.
Toronto - Chicago 7:3 (1:1, 4:1, 2:1)
Branky: 8. a 33. Holland, 38. a 41. Lupul, 21. D'Amigo, 35. Kuljomin, 49. Kessel - 17. a 34. P. Kane, 48. Saad. Střely na branku: 32:28. Diváci: 19.603.
Detroit - Pittsburgh 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Kronwall - 10. a 55. Crosby, 13. Malkin, 40. Määttä. Střely na branku: 29:25. Diváci: 20.066.
Vancouver - Boston 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Branky: 17. Hansen, 26. Booth, 29. Higgins, 42. Weber, 45. H. Sedin, 51. Tanev - 25. a 57. R. Smith. Střely na branku: 30:41. Diváci: 18.910.
NY Islanders - Montreal 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branka: 62. Pacioretty. Střely na branku: 21:25. Diváci: 14.408.
Columbus - St. Louis 3:4 v prodl. (3:1, 0:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 9. Anisimov, 12. Tjutin, 14. Johansen - 5. a 29. Tarasenko, 54. Stewart, 61. Backes. Střely na branku: 33:31. Diváci: 13.801.
Nashville - San Jose 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 17. Nystrom, 39. Josi, 58. Stalberg - 48. Boyle, 60. Marleau. Střely na branku: 23:38. Diváci: 16.243.
Phoenix - Carolina 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 7. Bissonnette - 29. Gerbe, 44. Skinner, 60. E. Staal. Střely na branku: 38:33. Diváci: 11.697.
Colorado - Minnesota 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 31. Talbot - 57. Niederreiter, rozh. nájezd M. Koivu. Střely na branku: 27:27. Diváci: 16.188.
New Jersey - Tampa Bay 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 47. a 50. Zubrus (na obě Jágr, na druhou Židlický), 36. Brunner. Střely na branku: 19:33. Diváci: 13.832.