Washington - Philadelphia 5:4 SNVoráček zvyšoval na 4:1, jeho Philadelphia přesto prohrála

Český útočník v dresu Philadelphie Jakub Voráček na začátku třetí třetiny v utkání proti Washingtonu zvyšoval už na 4:1, přesto Flyers padli 4:5 po samostatných nájezdech. Brankář Petr Mrázek nedokázal zabránit porážce Detroitu, který podlehl hokejistům Tampy Bay 0:3.

Jakub Voráček (zcela vlevo) se raduje se spoluhráči z gólu do sítě Washingtonu.

Vstup do třetí třetiny se hráčům Philadelphie na ledě Washingtonu vyvedl náramně. Po dvou minutách nejdříve Couturier překvapil brankáře Grubauera střelou z rohu a o minutu a půl později tečoval Voráček Rafflovu střelu a hosté vedli už 4:1.

Hokejisté Capitals se ale pustili do stíhací jízdy, kterou zakončil 48 vteřin před koncem třetí třetiny svým druhým gólem v zápase Ovečkin, který srovnal na 4:4. Ruská hvězda nastoupila do následných samostatných nájezdů. Neproměnila sice, ale oba jeho spoluhráči Fehr i Bäckström úspěšní byli, takže Washington zápas otočil.

Do druhého duelu probíhající sezóny NHL nastoupil český brankář Petr Mrázek, který v brance Detroitu hájil v utkání s Tampou Bay čisté konto až do začátku třetí části.

V té ho překonal Johnson, u jehož gólu asistoval i český útočník Ondřej Palát. Druhý gól přidal Brown. Detroit pak zkusil hru bez brankáře, kterou potrestal Killorn. Mrázek pochytal 24 z 26 střel a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Dva body za dvě asistence si připsal útočník Calgary Jiří Hudler. Hráči Flames měli celý zápas navrch. Nejdříve vedli 2:0, potom 3:2, ale z vítězství 4:3 po samostatných nájezdech se radoval nakonec domácí New York Rangers. V jedné ze sedmi sérií nájezdů se představil i Hudler, brankáře Lundqvista ale nepřekonal.

Statistika NHL:
Washington - Philadelphia 5:4 po sam. náj. (1:1, 1:0, 2:3 - 0:0)
Branky: 12. a 60. Ovečkin, 52. Green, 57. Orlov, rozhodující sam. nájezd Bäckström - 20. Giroux, 28. Streit, 43. Couturier, 44. Voráček. Střely na branku: 33:28. Diváci: 18.506.
Detroit - Tampa Bay 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky: 44. Johnson (Palát), 50. Brown, 59. Killorn. Brankář Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval dvě branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 92,31 procenta. Střely na branku: 28:26. Diváci: 20.066.
Montreal - Florida 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 43. Galchenyuk - 25. Winchester, 28. Bjugstad (Fleischmann). Střely na branku: 18:25. Diváci: 21.273.
NY Rangers - Calgary 4:3 po sam. náj. (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 16. Stepan, 28. Hagelin, 53. Kreider, rozhodující sam. nájezd Pouliot - 8. Backlund, 15. Glencross (Hudler), 45. Monahan (Hudler). Střely na branku: 32:21. Diváci: 18.006.
Chicago - Los Angeles 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
Branky: 6. Hossa, 10. Versteeg, 20. Sharp - 57. Martinez. Střely na branku: 40:22. Diváci: 21.426.
Anaheim - Edmonton 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 12. Bonino, 36. Selänne, 57. Penner - 7. Nugent-Hopkins, 51. Gagner. Střely na branku: 34:25. Diváci: 16.301.