Columbus - Winnipeg 2:3Frolík asistoval u výhry Winnipegu v Columbusu, Pavelec nechytal

New York

Český útočník Michael Frolík přispěl v pondělním utkání zámořské NHL jednou asistencí k výhře Winnipegu na ledě Columbusu 3:2. V brance Jets se tentokrát neobjevil reprezentační gólman Ondřej Pavelec, který v minulém zápase proti Dallasu pětkrát inkasoval. Jeho náhradník Al Montoya kryl 22 střel.

Hokejisté Winnipegu se radují z vítězství na ledě Columbusu. Vpravo je český útočník Michael Frolík.

"Cítil jsem se jistě a navíc spoluhráči mi práci usnadnili. Hráli výborně. Soupeř si mnoho šancí nevytvořil, protože kluci sbírali dorážky a obětavě blokovali střely," uvedl po utkání Montoya.

Nejlepším hráčem zápasu mezi Columbusem a Winnipegem byl zvolen kanadský útočník Evander Kane. Dvaadvacetiletý hráč společně s Frolíkem nejprve asistoval u vedoucí branky Jets a v závěrečné třetině vstřelil rozdílový gól.

Columbusu nakonec chyběla branka z úvodní části, která nebyla uznána. Domácí trenér Todd Richards se na ten verdikt zlobil. "Říkali, že tam bylo bránění brankáři ve hře. Ale nic takového jsem neviděl," prohlásil.

Vladimír Sobotka nenastoupil kvůli problémům v horní části těla za St. Louis v Ottawě, která soupeře přetlačila 3:2 v prodloužení. Výhru vystřelil domácím v čase 63:59 svým prvním gólem v NHL devatenáctiletý obránce Cody Ceci. Blues navíc v zápase ztratili kapitána Davida Backese, který po kolizi s Colinem Greeningem ve druhé třetině odstoupil.

Hokejisté Pittsburghu si upevnili vedení ve Východní konferenci, když udolali doma Toronto 3:1 a připsali si deváté vítězství z posledních zápasů.

Výhra je pro Penguins o to cennější, že jim v sestavě chybí pět ze šesti obránců základu. Utkání rozhodl Sidney Crosby, který v 54. minutě střelou z mezikruží zlomil nerozhodný stav 1:1.

"Hráči, co přišli, zaslouží velké uznání. Nastoupili v jiných rolích s jinými spoluhráči a v jiných složeních. A zvládli to sakra dobře," vysekl Crosby poklonu obráncům z farmy. "Klíčové je, že tam hrají stejným stylem. Když pak přijdou sem, vědí, co mají hrát," podotkl Matt Niskanen, jediný bek ze základní sestavy. On sám má na kontě 444 zápasů v NHL, zatímco zbylá pětka jich nastřádala 138. Navíc se Pittsburgh musel vypořádat i s absencí útočného esa Jevgenije Malkina.

Ve zbývajícím utkání pondělního programu Colorado porazilo Dallas 6:2. Klíčová byla pasáž mezi 29. až 40. minutou, v níž hokejisté Avalanche soupeři utekli z 1:1 na 5:1. Kanonádu vedl Paul Stastny, který vstřelil dvě branky, na další dvě přihrál a bodoval poprvé po devíti zápasech.

"Vždy na sebe vytvářím tlak a uvnitř jsem byl z té situace frustrovaný. Takhle to ale v hokeji chodí. Musíte se s tím vypořádat, protože ne všechno vychází podle vašich představ. Jsou zápasy, v nichž bodujete, i když nehrajete dobře. A funguje to i naopak," uvedl Stastny.

Statistika NHL:
Pittsburgh - Toronto 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 1. Conner, 54. Crosby, 60. Sutter - 27. Rielly. Střely na branku: 31:26. Diváci: 18.573.
Columbus - Winnipeg 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Branky: 49. Umberger, 52. Tjutin - 34. Scheifele (Frolík), 43. Little, 51. E. Kane. Střely na branku: 24:32. Diváci: 11.448.
Ottawa - St. Louis 3:2 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 1:0)
Branky: 4. Pageau, 46. Ryan, 64. Ceci - 37. a 40. Stewart. Střely na branku: 32:32. Diváci: 16.008.
Colorado - Dallas 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)
Branky: 29. a 37. Stastny, 11. MacKinnon, 34. Benoit, 40. Johnson, 56. Barrie - 20. Connauton, 44. Seguin. Střely na branku: 48:33. Diváci: 13.915.