Philadelphia - Washington 5:2Češi řádili v NHL. Voráček dvěma góly smetl Washington, Havlát s Hertlem pomohli k výhře San Jose

Hned šest českých hráčů si připsalo v nočních zápasech minimálně jeden bod. Útočník Philadelphie Jakub Voráček dvěma góly přispěl k výhře 5:2 nad Washingtonem. Uspělo také San Jose, které zvítězilo nad St Louis 4:2. Na vítězství se podíleli také gólem a asistencí Martin Havlát a přihrávkou Tomáš Hertl. Brankář Detoritu Petr Mrázek nastoupil do brány až za stavu 1:3 a porážce od Anaheimu 2:5 už zabránit nedokázal. Neuspěl ani Ondřej Pavelec, jehož Winnipeg podlehl Buffalu 2:4.

Jakub Voráček (vpravo) se raduje společně se spoluhráčem Scottem Hartnellem z gólu.

Největší hvězda Capitals Ovečkin otevřel skóre na ledě Philadelphie. Rus využil v přesilové hře zaváhání brankáře Masona a dotlačil puk do brány. Ani ne za minutu ale bylo vyrovnáno. Situaci 2 na 1 vyřešil Voráček přesnou střelou. Washington se dostal do vedení ještě jednou. Od zadního mantinelu přihrál Brouwer najíždějícímu Fehrovi, jenž se nemýlil. Asistenci u gólu si připsal také Martin Erat.

Zatímco v úvodní třetině diváci neviděli jedinou branku, ve druhé části padlo dohromady šest gólů a domácí v ní rozhodli o svém vítězství. O vyrovnání se postaral Read a Flyers poprvé do vedení poslal Streit. Svůj druhý gól přidal Voráček v přesilové hře. Přihrávku od Timonena převzal na pravém kruhu, nabruslil si do výhodnější pozice a znovu propálil Holtbyho. V poslední třetině se ještě prosadil Simmonds a Philadelphia zvítězila přesvědčivým výsledkem 5:2. Voráček byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Havlát odmítl drama

To duel mezi St. Louis a San Jose mělo jednoznačnější průběh. V desáté minutě se Havlátova střela odrazila od zadního mantinelu k dobře postavenému Pavelskému, který neměl problém zasunout puk do odkryté brány. Podobným způsobem zvyšoval o tři minuty později Irwin. Po dvou minutách druhé třetiny přihrál u zadního mantinelu Hertl Thorntonovi, ten puk posunul na Burnse a Žraloci vedli o tři góly.

Domácí i přes nepříznivý vývoj zápasu dokázali duel zdramatizovat. Druhou třetinu totiž vyhráli 2:1. V 16. minutě se prosadil Shattenkirk, kterého půl minuty před koncem třetiny napodobil Bouwmeester. Ve třetí části ale hektický závěr odmítl Havlát, který do brány doklepl střelu Marleaua, která se k českému hráči odrazila od tyčky.

Chára zařídil oba góly Bostonu

Hrdinou Bostonu v utkání proti Calgary byl slovenský obr Zdeno Chára. Obránce Medvědů zařídil oba góly. Na první z nich mu od modré čáry v přesilové hře přihrál David Krejčí. Chára napřáhl na pravém kruhu a nemýlil se.

Druhý gól přidal Chára taktéž v přesilové hře, tentokrát ale v netradiční pozici dorážejícího hráče přímo před gólmanem Berrou. I u této branky si asistenci připsal Krejčí. Chára byl po utkání oceněn nejlepším hráčem zápasu, druhý byl gólman Bostonu Rask, který pochytal všech 21 střel Calgary.

Detroit znovu doma prohrál

Detroit proti Kačerům z Anaheimu nezačal špatně. Po třech minutách se dokázal poprvé v NHL prosadit Slovák Jurčo. Z vedení se ale domácí radovali pouhých 25 vteřin. Odraženou střelu od zadního mantinelu propašoval za Gustavssonova záda Silfverberg. Kačeři se do vedení dostali o další dvě minuty později. Winnik objel bránu a přihrál Boninovi do ideální střelecké pozice. Když pak Perry zvyšoval na 3:1, opustil švédský gólman brankoviště, do kterého nastoupil Petr Mrázek.

Český brankář stačil inkasovat ještě do konce první třetiny. Jedinou vteřinu před sirénou ho propálil Vatanen. V následujících dvou třetinách už inkasoval pouze jednou, ale porážce 2:5 zabránit nedokázal. Mrázek pochytal 17 z 19 střel.

Pavelcovi třetí třetina nevyšla

To Ondřej Pavelec od začátku zápasu do brány Winnipegu nastoupil. Nejvážnější adept na post jedničky českého týmu na olympijských hrách v Soči udržel čisté konto až do poloviny druhé třetiny, v níž ho překonal Ott. Buffalo však v té době pouze snižovalo na 1:2, protože předtím se dvakrát v rozmezí 36 vteřin prosadil Scheifele. Pavelec ale ve třetí části třikrát inkasoval a Winnipeg tak prohrál 2:4.

Gólem pomohl k výhře Floridy Tomáš Fleischmann, jehož Panteři zvítězili v Torontu 3:1.

Statistika NHL:
Boston - Calgary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 28. a 44. Chára (na obě Krejčí). Střely na branku: 31:21. Diváci: 17.565.
Buffalo - Winnipeg 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)
Branky: 31. Ott, 41. Foligno, 43. Moulson, 54. Ellis - 22. a 22. Scheifele. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 31 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,1 procenta. Střely na branku: 31:27. Diváci: 17.795.
Toronto - Florida 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky: 44. Raymond - 4. Fleischmann, 26. Bergenheim, 37. Boyes. Střely na branku: 29:23. Diváci: 19.076
NY Islanders - Tampa Bay 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 21. Okposo, 51. Nielsen - 58. a 60. Filppula, rozh. nájezd Kučerov. Střely na branku: 34:36. Diváci: 13.618.
Montreal - Phoenix 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Branky: 54. a 60. Pacioretty, 43. Markov - 7. Boedker. Střely na branku: 28:27. Diváci: 21.273.
Philadelphia - Washington 5:2 (0:0, 4:2, 1:0)
Branky: 22. a 39. Voráček, 32. Read, 38. Streit, 48. Simmonds - 21. Ovečkin, 26. Fehr (Erat). Střely na branku: 35:26. Diváci: 19.788.
St. Louis - San Jose 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)
Branky: 36. Shattenkirk, 40. Bouwmeester - 10. Pavelski (Havlát), 13. Irwin, 23. Burns (Hertl), 49. Havlát. Střely na branku: 22:27. Diváci: 16.323.
Nashville - Chicago 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky: 4. Weber - 2. Keith, 17. P. Kane, 32. Leddy. Střely na branku: 28:27. Diváci: 16.219.
Minnesota - Vancouver 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 12. Parise, 49. Coyle, rozh. nájezd Pominville - 9. Hansen, 32. Booth. Střely na branku: 32:31. Diváci: 18.531.
Dallas - Colorado 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 8. a 38. Whitney, 58. Sceviour - 3. Duchene, 31. Johnson. Střely na branku: 28:27. Diváci: 15.143.
Detroit - Anaheim 2:5 (1:4, 0:1, 1:0)
Branky: 4. Jurčo, 59. Cleary - 4. Silfverberg, 6. Bonino, 19. Perry, 20. Vatanen, 33. S. Koivu. Petr Mrázek odchytal za Detroit 42 minut, z 19 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 89,5 procenta. Střely na branku: 18:30. Diváci: 20.066.
Los Angeles - Edmonton 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 17. King, 56. Nolan, 60. Brown. Střely na branku: 40:24. Diváci: 18.118.