New Jersey - Ottawa 5:2Jágr rozhodl zápas a znovu lámal rekordy! Už setřásl i Yzermana a Howea

New Jersey

Další rekordní zápis zaznamenal v zámořské NHL český hokejista Jaromír Jágr. Přesilovkovým gólem přispěl ve středu v noci k vítězství New Jersey nad Ottawou 5:2 a v historických střeleckých tabulkách soutěže se s 693 trefami osamostatnil na osmé příčce a na deváté místo tak odsunul Steva Yzermana. Navíc jeho trefa byla už 122. vítězná, v této statistice se tak už osamostatnil na prvním místě a setřásl legendárního Gordieho Howea.

Jaromír Jágr (zcela vpravo) oslavuje gól proti Ottawě.

New Jersey tentokrát vstoupilo do utkání velmi dobře, když hned na úvod zápasu se trefil Stephen Gionta dokonce v oslabení. O deset minut později navýšil vedení Reid Boucher. Jenže až přesilovkový gól Jaromíra Jágra z úvodu druhé třetiny se nakonec ukázal být vítězný.

Celou akci rozjel od vlastní brány český obránce Marek Židlický, puk se přes Zajace a Greena dostal až k Jágrovi, který pohodově prostřelil bekhendem brankáře Lehnera. „Po první třetině jsme vedli 2:0 a zdálo se, že po dlouhé době máme zápas pod kontrolou," pochvaloval si Jágr.

Trefil se i Michálek

Ďábly nakonec nerozhodily ani přesilovkové góly Colina Greeninga a Milana Michálka. Na jejich výhře se podílel dvěma asistencemi kapitán Patrik Eliáš.

„Trochu jsme vypadli ze hry, když dali gól z přesilovky a následně měli asi sedm nebo osm minut, kdy jsme my nehráli dobrý hokej. Trochu jsem se bál, aby to nedopadlo jako v Columbusu (prohospodařili dvoubrankový náskok). Nakonec jsme ale dali čtvrtý gól a ještě jsme mohli ušetřit trochu energie," kvitoval Jágr, jenž už se dotáhl ve střeleckých tabulkách na rozdíl jediné trefy na sedmého Marka Messiera.

Zda Ďáblové prožívají jen momentální vzepětí, nebo se jim podaří nastartovat úspěšnou sérii, hodně napoví už páteční těžký duel proti Anaheimu.

„Tohle bude hodně těžké. Anaheim je podle mě jeden z vůbec nejlepších týmů. Pro mě je Ryan Getzlaf vůbec nejužitečnějším hráčem v celé soutěži. Hrát proti němu bude velká výzva," dodal Jágr.

Výsledky NHL:
New York Rangers - Pittsburgh 3:4 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0)
Branky: 36. Hagelin, 53. Zuccarello, 59. Brassard - 47. a rozhodující sam. nájezd Sutter, 33. Kunitz, 46. Dupuis. Střely na branku: 32:32. Diváci: 18.006.
New Jersey - Ottawa 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 3. Gionta, 13. R. Boucher, 23. Jágr, 40. Brunner (Eliáš), 50. Gelinas (Eliáš) - 26. Greening, 49. M. Michálek. Střely na branku: 33:25. Diváci: 14.032.