Vancouver - Winnipeg 2:1Ani výborný Pavelec porážku Jets neodvrátil. Střídat musel brankář Luongo i rozhodčí

New York

Žádnou českou radost nepřinesly nedělní noční duely hokejové NHL. Winnipeg Jets s Michaelem Frolíkem a brankářem Ondřejem Pavelcem těsně podlehl Vancouveru 1:2. Ve druhém nedělním utkání porazil New York Rangers Minnesotu hladce 4:1.

Brankář Winnipegu Ondřej Pavelec při zákroku proti střele Ryana Keslera.

Pavelec v bráně Jets pochytal třiadvacet střel z pětadvaceti střeleckých pokusů soupeře, jenže ani to hostům na body ve Vancouveru nestačilo. Domácí Kosatky nezaskočilo ani zranění brankáře Roberta Luonga. Už v první třetině ho totiž výborně nahradil Eddie Lack, jenž pustil za svá záda puk jen jednou.

Luongo musel do kabin po srážce s Blakem Wheelerem, předtím úspěšně čelil všem šesti střelám. Kouč Vancouveru John Tortorella po utkání sdělil, že gólman utrpěl zranění v dolní části těla.

V době střídání gólmanů už vedli domácí po přesilovkové brance Brada Richardsona. Potrestal tak faul Evandera Kanea, jenž však rovněž při přesilovce ve druhé třetině dal vyrovnávací gól.

Utkání rozhodl necelých deset minut před koncem Christopher Tanev, který prostřelil Pavelce z prostoru mezi kruhy.

Duel nakonec nedokončil ani rozhodčí Ian Walsh. Po srážce s vancouverským Dalem Weisem musel ve druhé třetině odstoupit a zápas odřídil do konce sudí Kyle Rehman.

Rangers se povedl parádní obrat

Hokejisté New Yorku Rangers pošesté za sebou inkasovali v zápase jako první, tentokrát ale dosáhli proti Minnesotě na parádní obrat. Jason Pominville sice dostal Divočáky do vedení, jenže pak přišel mohutný nápor Rangers a smršť čtyř gólů, na níž už hosté nedokázali odpovědět.

„Jakmile nám dali první a zejména druhý gól, myslím, že jsme začali být trochu demoralizovaní a změnili jsme styl hry. Po druhé brance už jsme nebyli schopni si vybudovat převahu," uznal útočník Wild Zach Parise.

Výsledky NHL:
Vancouver - Winnipeg 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 11. Richardson, 51. Tanev - 32. E. Kane. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 59 minut, z 25 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92 procent. Střely na branku: 25:22. Diváci: 18.910.
New York Rangers - Minnesota 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 17. Pouliot, 32. Hagelin, 39. Zuccarello, 53. Kreider - 5. Pominville. Střely na branku: 36:25. Diváci: 18.006.