Calgary - St. Louis 4:3 SNHudler s Voráčkem táhli své týmy k vítězství, Jágr po sedmi zápasech nebodoval

Calgary

Čeští hokejisté se ani v pondělních zápasech zámořské NHL neztratili. Nejvíce zazářil Jiří Hudler, který jedním gólem a asistencí přispěl k výhře Calgary nad St. Louis 4:3 po samostatných nájezdech. Jakub Voráček se podílel dvěma přihrávkami na vítězství Philadelphie nad Minnesotou 4:1. Naopak nedařilo se českým Ďáblům v dresu New Jersey ani trojici gólmanů - Petr Mrázek, Marek Mazanec i Ondřej Pavelec si připsali porážku.

Útočník Jiří Hudler (vlevo) a jeho spoluhráč Sean Monahan slaví výhru Calgary v utkání se St. Louis Blues.

Hudler se zapsal mezi střelce v 33. minutě, kdy využil přesilovou hru a svou jedenáctou trefou v sezóně srovnal na průběžných 1:1.

Při závěrečné power play umocněné přesilovkou pak český útočník křížnou přihrávkou přes celé útočné pásmo nabil Marku Giordanovi, který ranou po ledě srovnal na 3:3. "Doufal jsem, že mě uvidí, protože jsem byl úplně volný a měl dobrou pozici na střelu," prohlásil Giordano. "Puk mi poslal perfektně po ledě přesně na hokejku, pak už jsem se jen snažil trefit bránu," pochvaloval si přihrávku od Hudlera.

V penaltovém rozstřelu sice Hudler neuspěl, ale Calgary stačil k výhře jediný povedený nájezd Joea Colbornea v první sérii. "Tenhle tým má jedno poznávací znamení - nikdy se nevzdává. Hráči mají moje velké uznání," řekl trenér Bob Hartley.

Povedený večer prožil také Jakub Voráček, který dvěma gólovými přihrávkami přispěl k vítězství Philadelphie nad Minnesotou 4:1. Voráček tak bodoval v osmém zápase za sebou, přičemž během této povedené série zaznamenal 13 bodů za 6 gólů a 7 asistencí.

Philadelphia proti Minnesotě oslavila deváté vítězství na domácím ledě v řadě. Kromě Voráčka se o něj zasloužili především Wayne Simmonds, který vstřelil dva góly a na jeden přihrál a Claude Giroux, jenž zaznamenal gól a asistenci.

"Doma se nám teď náramně dařilo. Ale po Vánocích musíme začít takhle hrát i venku," poznamenal Simmonds. "Nemůžete vyhrávat jen doma a čekat, že postoupíte do play off a tam budete najednou vítězit i venku. Je třeba, abychom se prostě venku začali chovat jako doma," doplnil útočník Scott Hartnell.

Jágrova série je minulostí

Po sedmi zápasech skončila bodová série Jaromíra Jágra, jehož New Jersey prohrálo na ledě obhájců Stanleyova poháru z Chicaga 2:5. Domácí hokejisté umožnili Devils jen dvanáct střel a naopak sami potvrdili pozici nejlépe střílejícího týmu celé ligy.

"Dneska jsme byli pokaždé v pravý čas na pravém místě a soupeři jsme toho moc nedovolili," konstatoval útočník Blackhawks Marián Hossa, který přihrál na dva góly Patricku Sharpovi.

Nedařilo se naopak českým brankářům. Do hry zasáhli Petr Mrázek, Marek Mazanec i Ondřej Pavelec a všichni si připsali porážku.

Mrázek v duelu s New Yorkem Islanders kapituloval třikrát už v první třetině a Detroit prohrál 0:3, Mazanec naskočil do branky po šesti minutách, kdy Nashville prohrával s Bostonem už 0:2 a nakonec neodvrátil prohru 2:6, největší nadílku pak dostal Pavelec, jehož Winnipeg podlehl Edmontonu 2:6 a český gólman vytrpěl v brance celý zápas.

Na devět zápasů prodloužili vítěznou sérii Kačeři z Anaheimu, kteří porazili Washington 3:2 a vylepšili tak svůj klubový rekord. Capitals nebylo nic platné ani vedení 2:0 po dvanácti minutách hry, které hosté smazali do konce druhé třetiny, vítězný gól pak vstřelil v 55. minutě devatenáctiletý nováček Hampus Lindholm.

Výsledky NHL:
Buffalo - Phoenix 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 55. Ennis, 64. Pysyk - 21. Hanzal. Střely na branku: 32:37. Diváci: 18 942.
New York Rangers - Toronto 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 48. Miller, rozh. nájezd Stepan - 59. Kadri. Střely na branku: 43:26. Diváci: 18 006.
Washington - Anaheim 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 8. Grabovskij, 12. Bäckström - 18. Cogliano, 40. S. Koivu, 55. Lindholm. Střely na branku: 19:29. Diváci: 18 506.
Carolina - Columbus 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Branky: 19. a 37. Skinner, 50. Sjomin - 10. Anisimov, 36. Tropp, 56. Johansen, 58. Skille. Střely na branku: 33:25. Diváci: 16 601.
Ottawa - Pittsburgh 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)
Branky: 7. Z. Smith, 26. Ryan, 42. Karlsson, 53. Turris, 55. Conacher. Střely na branku: 29:27. Diváci: 19 838.
Detroit - NY Islanders 0:3 (0:3, 0:0, 0:0)
Branky: 11. Okposo, 16. Grabner, 17. Cizikas. Petr Mrázek ochytal za Detroit celý zápas, z 19 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 84,2 procenta. Střely na branku: 23:19. Diváci: 20 066.
Philadelphia - Minnesota 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 11. a 60. Simmonds (na první Voráček), 2. Schenn, 28. Giroux (Voráček) - 17. Granlund. Střely na branku: 31:27. Diváci: 19 872.
Chicago - New Jersey 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky: 13. a 46. Sharp, 28. P. Kane, 33. Bickell, 53. Leddy - 26. S. Gionta, 41. Ryder. Střely na branku: 37:12. Diváci: 22 019.
Nashville - Boston 2:6 (0:3, 1:0, 1:3)
Branky: 32. a 44. C. Smith - 2. a 46. Iginla (na druhou Krejčí), 6. Fraser, 11. R. Smith, 46. Söderberg, 56. Marchand. Marek Mazanec odchytal za Nashville 54 minut, z 29 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 86,2 procenta. Střely na branku: 34:33. Diváci: 17 207.
Calgary - St. Louis 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 33. Hudler, 52. Cammalleri, 60. Giordano (Hudler), rozh. nájezd Colborne - 8. Shattenkirk, 34. Schwartz, 35. Pääjärvi. Střely na branku: 29:35. Diváci: 19 289.
Edmonton - Winnipeg 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Branky: 9. Eberle (Hemský), 17. Gagner, 37. Perron, 45. Petry, 49. Hall, 57. Jakupov - 12. Stuart, 30. Ladd. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 30 střel inkasoval 6 gólů a úspěšnost zásahů měl 80 procent. Střely na branku: 30:20. Diváci: 16 839.
Florida - Tampa Bay 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)
Branky: 19. Bergenheim - 44. a 54. Brown, 20. Killorn, 24. Johnson, 29. Filppula, 33. St. Louis (Palát). Střely na branku: 29:36. Diváci: 15 942.
San Jose - Colorado 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 2:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 14. Demers, 26. Burns, 34. Irwin, 60. Pavelski, rozh. nájezd Couture - 12. Mackinnon, 20. Landeskog, 59. Johnson, 59. McGinn. Střely na branku: 45:33. Diváci: 17 562.
Los Angeles - Dallas 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)
Branky: 3. Justin Williams, 17. Stoll - 4. Seguin, 7. Jamie Benn, 26. Nichuškin, 56. Eakin, 59. Horcoff. Střely na branku: 32:23. Diváci: 18 274.