Ottawa - Winnipeg 4:3Pavelec zase nechytal. Jeho nástupce překonal Michálek a pomohl Ottawě k výhře

New York

Reprezentační gólman Ondřej Pavelec znovu nedostal příležitost v brance Winnipegu, i ve čtvrtečním duelu ho nahradil Al Montoya. Jenže ani on nepomohl Jets k bodovému zisku, protože výhru 4:3 na svém ledě slavili i díky gólu Milana Michálka hokejisté Ottawy Senators.

Útočník Ottawy Senators Milan Michálek (vlevo) slaví gól proti Winnipegu se spoluháčem Corym Conacherem.

Pavelec nenastoupil už počtvrté za sebou, což kromě něho dělá vzhledem k blížící se olympiádě v Soči určitě starosti reprezentačnímu kouči Hadamczikovi i českým fanouškům.

Aktuální jednička Jets Al Montoya v úterý vychytal druhé čisté konto sezóny, tentokrát ale čtyřikrát inkasoval a připsal si 27 úspěšných zákroků. V závěru první třetině ho překonal i český forvard Milan Michálek, když z mezikruží uklidil vyražený puk do brány a vrátil Senátorům vedení na 2:1.

Frolík asistoval

Hosté sice ještě díky brance Kanea po asistenci Michaela Frolíka srovnali, ale góly Smitha a MacArthura ve třetí třetině zajistily domácím výhru. Senators díky skvěle zvládnutým přesilovkám vyhráli potřetí za sebou, což je jejich nejdelší vítězná série v sezóně.

„Je skvělé nelétat nahoru dolů. Máme teď tři výhry za sebou, můžeme jít na led a cítit sebevědomí, na němž můžeme stavět," pochvaloval si po utkání autor jednoho z gólů Senátorů Clarke MacArthur.

Mazanec Predátory k výhře nedotáhl

Do branky se na rozdíl od Pavelce dostal Marek Mazanec, jehož Nashville ale prohrál s Bostonem 2:3 po prodloužení. Explzeňský gólman pochytal 22 z 25 střel. V první minutě prodloužené mu dal rozhodující gól utkání Brad Marchand, jenž si po přejetí modré čáry nejprve trochu riskantně pohrál s obráncem Predátorů Mikem Fisherem a z vrcholu levého kruhu pro vhazování překonal českého gólmana.

„Nebyl jsem si úplně jistý," řekl o svém manévru Marchand. „Připravoval jsem se spíše na bekhend, protože v takové situaci nikdy nevíte, co se může stát. Naštěstí mi to tam spadlo, viděl jsem, jak se ke mně blíží hráč soupeře, tak jsem chtěl puk hlavně dostat pryč. Přede mnou byla spousta hráčů, brankář to asi nemohl vůbec vidět," dodal autor vítězné trefy.

Jednou asistencí přispěl k výhře Bostonu i český forvard David Krejčí, který bodoval v šestém zápase za sebou. V brance Medvědů si připsal výhru při debutu v NHL brankář Niklas Svedberg, který přispěl 33 úspěšnými zákroky. Mazanec nastoupil potřetí za sebou a ani tentokrát nevyšel Nashville bodově naprázdno.

Třetí hvězdou utkání byl vyhlášen útočník St. Louis Vladimír Sobotka, jenž přispěl k vysoké výhře 5:0 nad Los Angeles.

Výsledky NHL:
Boston - Nashville 3:2 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 45. Boychuk, 53. Iginla (Krejčí), 61. Marchand - 39. Stalberg, 55. Weber. Marek Mazanec odchytal za Nashville celý zápas, z 25 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 88 procent. Střely na branku: 25:35. Diváci: 17.565.
NY Islanders - Chicago 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 16. Cizikas, 29. Vanek, 61. Okposo - 39. Seabrook, 42. B. Smith. Střely na branku: 34:39. Diváci: 13.618.
Washington - Carolina 3:4 v prodl. (0:1, 3:2, 0:0 - 0:1)
Branky: 21. Ovečkin, 24. Brouwer, 24. Oleksy - 14., 25. a 62. Skinner, 22. Malhotra. Střely na branku: 41:33. Diváci: 18.506.
Ottawa - Winnipeg 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Branky: 14. Zibanejad, 20. M. Michálek, 47. Z. Smith, 52. MacArthur - 16. Byfuglien, 22. E. Kane (Frolík), 55. O. Jokinen. Střely na branku: 29:35. Diváci: 18.691.
Minnesota - Buffalo 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Branky: 25. Scandella, 27. Pominville, 37. Zucker, 60. Brodziak - 59. Ellis. Střely na branku: 31:20. Diváci: 18.229.
Dallas - Montreal 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)
Branky: 7. Jamie Benn, 26. Nichuškin z trest. střílení, 48. Seguin, 49. Dillon - 12. a 59. Pacioretty, 22. Desharnais, 27. Subban, 44. Gallagher, 51. Eller. Střely na branku: 32:28. Diváci: 13.007.
Colorado - Philadelphia 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 12. McGinn, 30. O'Reilly - 34. Simmonds. Střely na branku: 31:30. Diváci: 16.793.
Phoenix - Columbus 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 36. Horton, 51. Umberger. Střely na branku: 34:31. Diváci: 10.539.
St. Louis - Los Angeles 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 32. a 34. Oshie (na druhou Sobotka), 5. Morrow, 44. Tarasenko, 47. Jackman. Střely na branku: 26:30. Diváci: 19.839.
San Jose - Edmonton 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 15. Burns, 16. Marleau, 28. Kearns, 29. Couture, 46. Pavelski - 36. Jakupov. Střely na branku: 36:24. Diváci: 17.562.