Philadelphia - Montreal 3:1Gól kapitána národního týmu pro Soči nestačil, Montreal padl s Philadelphií

New York

Ani gól českého útočníka Tomáše Plekance, který bude na olympijských hrách v ruském Soči plnit funkci kapitána českého výběru, nestačil Montrealu k zisku bodů. Kanadský celek prohrál na ledě Philadelphie 1:3. Obránce Jan Hejda pomohl brankou k vítězství Colorada nad Ottawou 4:3 po prodloužení.

Útočník Montrealu Tomáš Pleknaec se raduje se spoluhráčem Brianem Giontou z gólu.

Konfrontance Jakuba Voráčka s Plekancem tak vyšla lépe pro útočníka Philadelphie, přestože si Voráček nepřipsal ani jeden bod. Flyers o svém vítězství rozhodli v první polovině zápasu. Už po sedmi minutách otevřel skóre z dorážky Couturier, druhý gól přidal bekhendovou střelou Rinaldo a třetí branku, už ve druhé části, přidal Raffl střelou do horního růžku.

Skvělé zákroky proti Canadiens předváděl Mason, který zlikvidoval devatenáct střel. Nestačil jen na Plekancovu branku, která padla v oslabení Montrealu. Kladenský odchovanec vypíchl u červené čáry jednomu ze soupeřů puk a poslal ho Giontovi. Ten ho zavezl do útočné třetiny a vybídl najíždějícího Plekance ke skórování. Centr elitního útoku uspěl střelou na pravou tyč. Více se ale kanadskému celku zdramatizovat zápas nepodařilo.

Obránce Colorada Jan Hejda zvyšoval v 5. minutě v utkání proti Ottawě už na 2:0. Senátorům se ale podařil obrat a v polovině zápasu už vedli. Prodloužení zařídil Lavinám 140 vteřin před koncem třetí třetiny Stastny. Po půlminutě přidaného času rozhodl o vítězství Colorada po asistenci Stastného Barrie.

New York Rangers si vyšlápl na vítěze Stanley Cupu Chicago. Jezdci zvítězili 3:2 a na výhře se jednou asistencí podílel také brankář Henrik Lundqvist.

Hokejová NHL:
Philadelphia - Montreal 3:1
Branky: 7. Couturier, 15. Rinaldo, 29. Raffl - 38. Plekanec. Střely na branku: 27:20. Diváci: 19.949.
Chicago - New York Rangers 2:3
Branky: 27. Toews, 29. Bollig - 6. B. Richards, 10. Zuccarello, 55. Hagelin. Střely na branku: 37:32. Diváci: 21.493.
Colorado - Ottawa 4:3 po prodl.
Branky: 3. McGinn, 5. Hejda, 58. Stastny, 61. Barrie - 16. MacArthur, 33. Spezza, 35. Turris. Střely na branku: 31:32. Diváci: 12.487.