Plekanec jako brankář. Tímto zákrokem zabránil takřka jistému gólu

Je tahounem ofenzívy Montrealu, se čtrnácti trefami mu patří pozice druhého nejlepšího střelce klubu. Kapitán české hokejové reprezentace pro olympijské hry v Soči Tomáš Plekanec však ve třetí třetině středečního duelu NHL ve Philadelphii ukázal, jak platný je i v obranné činnosti, když zastoupil gólmana Petera Budaje a zabránil již takřka jistému gólu.

Tomáš Plekanec z Montrealu zabraňuje Scottu Hartnellovi z Philadelphie ve vstřelení branky.

Při rychlém přečíslení dvou Letců na P.K. Subbana se právě montrealský obránce položil na led, aby zblokoval přihrávku. Kotouč však srazil mezi betony slovenského gólmana Budaje, kterého musela zachránit tyčka.

Tím však nebezpečí pro Habs neskončilo, neboť u levé tyče už číhal Scott Hartnell a chystal se zamést puk do odkryté klece. V tom se ale na druhé straně klece vynořil Plekanec a na poslední chvíli puk vypíchl do bezpečí.

Právě kladenský rodák byl i jediným úspěšným střelcem Montrealu, když na konci druhé třetiny uspěl při oslabení. Svým gólem ale jen zmírnil porážku 1:3, Philadelphia si tak připsala už desátou domácí výhru v řadě.