Tampa Bay - Washington 3:4Skvělý Palát se znovu trefil a byl hvězdou zápasu. Reprezentant Gudas se zranil!

New York

Ve skvělých výkonech pokračuje v NHL čerstvý hokejový reprezentant Ondřej Palát. Útočník Tampy parádní tečí skóroval proti Washingtonu, přihrál i na úvodní gól zápasu a byl vyhlášen druhou hvězdou večera. Jeho tým však nakonec prohrál 3:4. Zápas bohužel kvůli zranění nedohrál obránce Blesků a rovněž člen českého olympijského týmu Radko Gudas. Zazářil i další reprezentant Vladimír Sobotka, jenž pomohl St. Louis gólem a asistencí k demolici Calgary 5:0.

Útočník Tampy Ondřej Palát slaví gól proti Washingtonu Před Troyem Brouwerem (20) a Nicklasem Beckströmem (19).

Český obránce Gudas odstoupil už v první třetině utkání, jeho klub však podrobnosti ohledně jeho zdravotních problémů tají. Uvedl jen, že jde o zranění v dolní části těla.

Palát se zapsal do statistik zápasu hned na začátku, když po jeho přihrávce dal úvodní gól Tyler Johnson. Ještě v první třetině však Capitals třemi góly vývoj duelu otočili. Blesky však zásluhou šikovné teče Ondřeje Paláta po střele Matthewa Carlea v závěru třetí třetiny duel srovnaly. V poslední třetině ale vystřelil výhru hostům Eric Fehr.

Dvaadvacetiletý Palát tak prodloužil svoji bodovou sérii už na osm zápasů, což je nejdelší série nováčka NHL v dresu Tampy v klubové historii.

Sobotka se blýskl při demolici Calgary

Ve čtvrtém zápase za sebou bodoval další reprezentační nováček Vladimír Sobotka. I díky jeho gólu a asistenci rozdrtilo St. Louis Plameny z Calgary vysoko 5:0. Sobotka svým sedmým gólem v sezóně zvyšoval na 2:0, když se z obranného pásma prosmýkl podél mantinelu až do útočného a rychlou střelou zaskočil brankáře Karriho Rama. Hlavním hrdinou vítězů však byl slovenský brankář Jaroslav Halák, jenž pochytal všech 33 střel.

Střelce Calgary doháněl doslova k zoufalství. Slovenského gólmana se několikrát marně pokoušel překonat i český forvard Jiří Hudler. Jediné, co ze svých pokusů vytěžil, byla nastřelená tyč. „Měli pár dobrých šancí, dokonce nastřelili tyč. Kdyby dali gól, mohl se hrát úplně jiný zápas," připustil Halák.

Jeho výkon určitě hodně potěšil trenéra slovenské reprezentace Vladimíra Vůjtka, ale pochopitelně také kouče Blues Hitchcoka. „Brankář byl určitě naším nejlepším hráčem. Halák byl vynikající, odvedl pro nás skvělou práci, prostě zavřel dveře," chválil kouč. Calgary si tak po porážce od Phoenixu 0:6 připsalo druhý výprask za sebou.

Ďáblové slaví těsnou výhru

Z vítězství se raduje i česká kolonie v New Jersey. Jaromír Jágr sice tentokrát nepřekonal žádné rekordy, což ale určitě rád vyměnil za těsnou výhru nad svým bývalým klubem Dallas Star 1:0, kterou zařídil Michael Ryder. Ďáblové tak ukončili třízápasovou sérii bez výhry.

Český gólman Marek Mazanec se znovu postavil do branky Nashvillu, proti Anaheimu chytil 24 z 28 střel a jeho tým prohrál 3:4. Predátoři přitom vedli po první třetině 2:0. K obratu ale zavelel dvěma góly z úvodu druhé třetiny Ryan Getzlaf. Minutu před koncem druhé části trefil výhru Kačerů v přesilovce finský veterán Teemu Selänne.

Výsledky NHL
Buffalo - Florida 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 26. McBain - 50. a rozh. nájezd Boyes. Střely na branku: 24:35. Diváci: 17.872.
New Jersey - Dallas 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 29. Ryder. Střely na branku: 34:26. Diváci: 14.252.
Carolina - Toronto 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
Branky: 3. Boychuk, 9. Skinner, 18. Dwyer, 24. Liles, 41. J. Staal, 59. Lindholm - 15. Lupul. Střely na branku: 36:26. Diváci: 16.583.
Tampa Bay - Washington 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)
Branky: 5. Johnson (Palát), 27. Crombeen, 55. Palát - 8. a 60. Fehr, 11. Grabovskij, 20. Johansson. Střely na branku: 36:20. Diváci: 19.204.
Calgary - St. Louis 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Branky: 10. Stewart, 12. Sobotka, 27. I. Cole, 42. Pietrangelo, 44. Tarasenko (Sobotka). Střely na branku: 33:29. Diváci: 19.289.
Phoenix - Minnesota 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Branky: 23. Boedker - 19., 48. a 59. Fontaine, 44. Brodziak. Střely na branku: 40:29. Diváci: 10.075.
Nashville - Anaheim 3:4 (2:0, 1:4, 0:0)
Branky: 2. Gaustad, 3. C. Smith, 26. Clune - 21. a 25. Getzlaf, 27. Perry, 39. Selänne. Marek Mazanec odchytal za Nashville 59 minut, z 28 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 85,7 procenta. Střely na branku: 26:28. Diváci: 15.892.
San Jose - Detroit 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Branky: 5. a 33. Pavelski, 30. Desjardins, 37. Boyle - 17. Tatar. Střely na branku: 26:25. Diváci: 17.562.
Los Angeles - Boston 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 11. Carter, 21. Justin Williams, 22. Martinez, 53. Brown - 30. Fraser, 58. Florek. Střely na branku: 35:22. Diváci: 18.118.