Rubriky:

NHL

Jágr táhne Ďábly a přepisuje historii NHL: Pomohla mi dřina v Rusku, tam je to mnohem tvrdší

15. ledna 2014 09:37 - Montreal

Posměváčkům, kteří ho už posílali do starého železa, doslova vytřel zrak. Hokejový veterán Jaromír Jágr i v jedenačtyřiceti letech válí v dresu New Jersey, kde je suverénně neproduktivnějším hráčem. V úterním duelu proti Montrealu pomohl gólem a asistencí k vítězství 4:1 a přeskočil v historické tabulce střelců Marka Messiera. Ale stále nemá dost, na konec kariéry vůbec nepomýšlí.

 

Jean-yves Ahern, Reuters

Na svůj 695. gól v zámoří si musel kladenský rodák počkat. Deset zápasů totiž neskóroval, ale na ledě Montrealu se trefil už v první třetině, když oklamal bránícího Joshe Gorgese a po šikovné zasekávačce prostřelil shluk hráčů před sebou i brankáře Price.

„Neměl jsem z toho žádné obavy," komentoval svoje desetizápasové čekání na gól pro server nhl.com. „Měl jsem stále spoustu gólových šancí. Celá naše lajna měla hodně příležitostí, což je nejdůležitější. Nedávali jsme sice góly, ale to se stane i lepším hráčům, než jsme my," mávl rukou nad střeleckým trápením.

Teď stíhá Gartnera a Esposita

V historické tabulce střelců se osamostatnil na sedmé příčce, teď bude atakovat šestého Mika Gartnera (708 gólů) či možná dokonce i pátého Phila Esposita (717). S kariérou totiž jen tak končit nehodlá.

„Říkal jsem to už mnohokrát a klidně to zopakuji. O konci kariéry ještě vůbec neuvažuji. Chci se dál bavit. Mám kolem sebe dobré spoluhráče. Díky nim pak vypadám dobře, nebo špatně," vysvětloval svým typickým způsobem český veterán.

Vždy, když dojde v jeho případě na počítání rekordů, nevynechá se zmínka o tom, jak by asi jeho statistiky vypadaly, kdyby nestrávil tři roky v rozmezí let 2008-2011 v KHL v dresu Avantgardu Omsk.

Roky v Rusku pomohly

„Když udělám rozhodnutí, už se pak za ním neohlížím. Nevíte, co by se stalo, kdybych neodešel. Možná už bych ani nehrál hokej. Myslím si, že už bych s ním skončil," nelituje Jágr ruského angažmá.

„Bavilo mě to tam," nezatracoval působení v KHL. „Víte, už jsem byl NHL asi unavený. Vždy jsem rád hrál pod tlakem, ale když ho na sebe máte osmdesát zápasů v řadě plus play off osmnáct, devatenáct let za sebou a každý od vás neustále čeká góly, začne vás to unavovat. Spíš jsem byl unavený mentálně než fyzicky. Ty roky v Rusku mi pak asi dost pomohly," ohlížel se za nedávnou minulostí český reprezentant.

Stále prý navíc těží z náročného tréninku, který během působení v Omsku absolvoval. „Hrál jsem na velkém kluzišti kolem pětadvaceti minut za zápas, což byl podle mě skvělý trénink. Hrát osmdesát utkání na velkém hřišti je náročnější. A tréninky, které jsme v Rusku absolvovali v přípravném kempu, trvaly i osm hodin. To mně také hodně pomohlo. V Rusku jsou totiž tréninky mnohem tvrdší než tady, to mi věřte," řek Jágr zámořským novinářům.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..