Pittsburgh - Washington 4:3Neuvirth v bráně Washingtonu nezabránil porážce od Tučňáků

New York

Ani 33 úspěšných zákroků českého brankáře Michala Neuvirtha nezabránilo porážce Washingtonu na ledě Pittsburghu 3:4. Capitals prohráli již potřetí v řadě. Anaheim deklasoval Vancouver 9:1 a Toronto doma zdolalo Buffalo 4:3 po samostatných nájezdech.

Tylor Pyatt z Pittsburghu střílí gól brankáři Washingtonu Michalu Neuvirthovi.

Skóre zápasu v Pittsburghu otevřel Laich, který zaskočil domácí obranu a brankáře Fleuryho individuální akcí ve vlastním oslabení. Neuvirth udržel čisté konto až do poloviny druhé třetiny. V té ho překonal Letang, jehož střelu tečovali hned dva hráči Capitals.

Hosté šli podruhé do vedení, když Chimera zakončil pohlednou kombinaci střelou do odkryté brány. Pittsburgh ale dokázal i podruhé srovnat krok, když se střelou do horní části brány prosadil Pyatt.

I ve třetí části Capitals soupeři odskočili, prosadila se největší hvězda týmu Ovečkin. Ale Tučňáci dokázali zásluhou Jokinenovy branky i potřetí vyrovnat a rozhodující zásah zařídil necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny střelou od modré Maatta.

Duel mezi Torontem a Buffalem skončil i po prodloužení 3:3, rozhodnout proto musely samostatné nájezdy. Z kanadského celku uspěli všichni tři exekutoři a Maple Leafs si tak připsali třetí vítězství v řadě.

Anaheim si v domácím prostředí smlsnul na Vancouveru, kterému nastřílel devět gólů. Dvě branky vstřelili hned tři hráči - Selänne, Perry a Bonino.

Statistika NHL:
Toronto - Buffalo 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 10. Kessel, 28. Kulemin, 32. Rielly, rozhodující sam. nájezd Lupul - 24. Ellis, 27. Moulson, 41. Hodgson. Střely na branku: 39:30. Diváci: 19.372.
Pittsburgh - Washington 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Branky: 30. Letang, 37. Pyatt, 52. J. Jokinen, 59. Määttä - 14. Laich, 35. Chimera, 49. Ovečkin. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18.667. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington 58:49 minut a inkasoval čtyři branky z 37 střel, úspěšnost zákroků měl 89,2 procent.
Anaheim - Vancouver 9:1 (2:0, 4:1, 3:0)
Branky: 18. a 55. Selänne, 24. a 51. Perry, 27. a 35. Bonino, 5. Cogliano, 36. Silfverberg, 60. Vatanen - 40. Kassian. Střely na branku: 44:32. Diváci: 17.145.