Pomoc shůry? Hokejisté Detroitu si vybrali štěstí na několik let dopředu

Neuvěřitelná klika jednoho může být spojena s hlubokým pocitem zmaru jiného. Takový kontrast emocí byl k vidění na ledě Joe Louis Areny, kde hostujícímu Los Angeles scházelo k výhře 2:1 nad Detroitem 27 vteřin. Hokejisté Red Wings ale svou halu rozbouřili neskutečně kuriózním vyrovnávacím gólem.

Výbuch radosti hráčů Detroitu po Kronwallově vyrovnávací brance.

Až do 58. minuty bylo skóre zápasu mezi Detroitem a Los Angeles nerozhodné 1:1.

Po vyloučení domácího obránce Kronwalla ale strhl vedení na stranu Kings Carter. Dvě minuty před koncem tak měl švédský bek hlavu zasypanou popelem. Nakonec z něj ale byl hrdina.

Třicet vteřin před závěrečnou sirénou Kronwall vypálil od modré čáry, trefil obránce Los Angeles Doughtyho, a po puku najednou nebylo ani památky. K překvapení všech zúčastněných nakonec kotouč po svém vzdušném výletu zapadl do branky hostů. Euforie fanoušků a hráčů Detroitu jasně předčila tu, kterou zažívali Kings po Carterově vedoucí brance.

Oba týmy bez úhony přečkaly prodloužení, ale v nájezdech svůj nezvykle započatý obrat dokonal Detroit a zvítězil 3:2.