Philadelphia - Boston 1:6Krejčí v NHL zářil! Byl u tří branek Bostonu a v bodování dohnal Jágra, asistenci má i Pavelec

roj, dfkSport.cz

Čtyřdenní zápasová pauza přišla hokejistům Bostonu náramně k duhu. Medvědi porazili v sobotním duelu NHL Philadelphii vysoko 6:1 a v utkání byli vidět i čeští reprezentanti. Třemi asistencemi pomohl k výhře David Krejčí, jednu gólovou přihrávku si v dresu poražených připsal Jakub Voráček. Dvě přesné finální přihrávky zaznamenal v dresu Washingtonu Martin Erat, bod do kanadského bodování si připsal i reprezentační gólman Pavelec.

Útočník Bostonu David Krejčí (vpravo) a Nicklas Grossmann z Philadelphie v sobotním utkání NHL.

Krejčí zaznamenal už 32. asistenci v sezóně a celkově 42. bod, čímž dohnal dosud nejproduktivnějšího Čecha Jaromíra Jágra. Rodák ze Šternberka byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

V něm zazářil i slovenský zadák Zdeno Chára, jenž dal dva góly a ukončil čtrnáctizápasové čekání na vstřelenou branku. Boston se tak posunul o dva body před Tampu a patří mu druhé místo ve Východní konferenci.

Bruins vedli po druhé třetině už 4:0 a v cestě za vítězstvím je nezastavil ani gól Clauda Girouxe po Voráčkově přihrávce.

„Myslím, že jsme se do toho v úvodních pěti deseti minutách dobře obuli a získali jsme momentum utkání na svoji stranu. Dělali jsme věci, o níž jsme si říkali, že by nás měly dovést k úspěchu," pochvaloval si autor jednoho gólu Patrice Bergeron.

Série Philadelphie bez vítězství se protáhla už na čtyři zápasy. Bod za přihrávku si připsal i útočník Caroliny Radek Dvořák, jehož tým porazil Ottawu 6:3.

Ovečkin se uzdravil a bavil diváky

Festival přesných finálních přihrávek z hokejek borců s českým pasem pokračoval i v dalších nočních duelech. Ke snadnému vítězství Washingtonu v poměru 5:0 na ledě Montrealu pomohl dvěma asistencemi také v sestavě často paběrkující Martin Erat. Ten se nejprve podílel na začátku druhé třetiny na premiérové trefě v ročníku pro Johna Erskina, o sedm minut později byl pak součástí souhry, která vedla již ke čtvrtému gólu Caps. Český forvard sice zaznamenal již 18. asistenci, na premiérovou trefu v ročníku však dál marně čeká.

Ústřední postavou duelu byl tradiční lídr týmu z Washingtonu Alexandr Ovečkin. Ruský bohatýr se vrátil do sestavy po dvouzápasové pauze způsobené blíže nespecifikovaným zraněním v dolní části těla a připsal si asistenci, vítězný gól a byl po zásluze vyhlášen první hvězdou duelu. Svůj již 36. přesný zásah si schoval na úvod druhého dějství a šlo o parádní kousek, jehož provedení by Ovečkinovi mohl závidět leckterý zručný florbalista.

Pavelec se podílel na přesilovkové souhře

Další dva čeští hokejisté se zapsali do statistik utkání, v němž Winnipeg porazil na vlastním ledě Toronto nejtěsnějším rozdílem 5:4 po prodloužení, přestože v deváté minutě druhého dějství vedli domácí už 4:1. V brance vítězů odchytal celý zápas Ondřej Pavelec, zaznamenal 24 úspěšných zákroků a navíc si připsal také asistenci u přesilovkové trefy Wheelera.

Zamýšlená gólmanská jednička národního celku pro olympiádu v Soči si v této sezóně připsala již druhý příspěvek do kanadského bodování. Sedmnáctou asistenci oproti tomu zaznamenal Pavelcův spoluhráč Michael Frolík, který přispěl k vítězné trefě Byfugliena v prodloužení.

Jen o jednu asistenci méně než Frolík má na svém kontě po duelu proti Coloradu talentovaný útočník Tampy Bay Ondřej Palát. Rodák z Frýdku-Místku se na výhře 5:2 podílel přesnou přihrávkou před prvním gólem zápasu z hokejky Tylera Johnsona, který nakonec zaznamenal hned tři přesné zásahy. Dvaadvacetiletý Palát si navíc připsal tři střelecké pokusy a stejný počet kladných bodů za účast na ledě při vstřelených brankách, za což byl vyhlášen druhou hvězdou zajímavého zápasu.

Výsledky NHL:
Carolina - Ottawa 6:3 (1:0, 4:3, 1:0)
Branky: 27. a 59. Malhotra, 11. Gerbe, 27. E. Staal, 34. Riley Nash (Dvořák), 40. T. Ruutu - 34. a 38. Turris, 40. Zibanejad. Střely na branku: 32:26. Diváci: 11.458.
NY Islanders - St. Louis 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. Vanek, 16. Okposo, 24. Martin - 18. a 22. Tarasenko, 60. Oshie, rozh. nájezd Shattenkirk. Střely na branku: 36:35. Diváci: 15.888.
Philadelphia - Boston 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
Branky: 48. Giroux (Voráček) - 7. a 50. Chára (na obě Krejčí), 20. a 49. Iginla (na druhou Krejčí), 27. R. Smith, 34. Bergeron. Střely na branku: 26:33. Diváci: 19.938.
Montreal - Washington 0:5 (0:0, 0:4, 0:1)
Branky: 22. Ovečkin, 24. Erskine (Erat), 27. Beagle, 31. Carlson (Erat), 49. Wellman. Střely na branku: 21:34. Diváci: 21.273.
Tampa Bay - Colorado 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)
Branky: 28., 55. a 57. Johnson (na první Palát), 29. Barberio, 39. Filppula - 39. Mitchell, 40. Barrie. Střely na branku: 29:27. Diváci: 19.204.
Winnipeg - Toronto 5:4 v prodl. (2:0, 2:3, 0:1 - 1:0)
Branky: 4. Scheifele, 7. Wheeler (Pavelec), 28. Little, 29. Z. Bogosian, 63. Byfuglien (Frolík) - 27. Phaneuf, 30. Bodie, 37. Gleason, 59. Kessel. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 28 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 85,7 procenta. Střely na branku: 32:28. Diváci: 15.004.
Dallas - Pittsburgh 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 16. Gončar, 24. Jamie Benn, 31. Peverley. Střely na branku: 28:24. Diváci: 18.532.
Los Angeles - Anaheim 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Branky: 3. Perry, 9. Beleskey, 59. Cogliano. Střely na branku: 36:21. Diváci: 54.099. Hráno v rámci Stadium Series na Dodger Stadium.
Columbus - Buffalo 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)
Branky: 13. MacKenzie, 46. Letestu - 3. Ellis, 20. Ehrhoff, 24. Foligno, 44. Ott, 59. Hodgson. Střely na branku: 38:22. Diváci: 16.272.
San Jose - Minnesota 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 32. a 64. J. Thornton, 33. Marleau - 10. Cooke, 25. Ballard. Střely na branku: 32:22. Diváci: 17.562.