Detroit - Florida 4:5 SNFleischmann přispěl k vítěznému obratu Panterů na ledě Detroitu, Pavelec odpočíval

Druhý nejhorší tým Východní konference NHL Florida Panthers vybojoval v nedělním utkání na ledě Detroitu cenné vítězství. Panteři i díky jedné asistenci českého útočníka Tomáše Fleischmanna uspěli 5:4 po samostatných nájezdech. Další výhru si připsali hráči Winnipegu, kterým tentokrát chyběl v brance Ondřej Pavelec, který po osmi zápasech odpočíval. Jets zvítězili na ledě Chicaga 3:1.

Tomáš Fleischmann (uprostřed) se podílel v nedělním utkání NHL jednou asistencí na obratu Floridy.

Florida vybojovala z posledních čtyř zápasů třetí výhru, v tabulce Východní konference však zůstává předposlední před nejhorším mužstvem zámořské ligy Buffalem.

Po zblokované střele kopřivnického rodáka Fleischmanna snižoval v 55. minutě na 3:4 gólem do odkryté branky Drew Shore, na něhož o chvíli později v oslabení navázal Brad Boyes. Nájezdy rozhodl Nick Bjugstad.

"Zasloužili jsme si vyhrát. Udělali jsme spoustu věcí správně, přesto jsme nezískali oba body, protože jsme nehráli až do konce. Nemůžeme se po 55 minutách zastavit a nechat je to otočit," řekl slovenský útočník Tomáš Tatar, který v 54. minutě zvýšil vedení Red Wings na 4:2. "Jestli by se mělo vyhrát, když se vede v této fázi zápasu 4:2? Rozhodně. Ale nestalo se," zlobil se trenér Mike Babcock.

Český brankář Ondřej Pavelec si po osmi odchytaných utkáních v řadě, z nichž pět vyhrál, odpočinul. Náhradník Al Montoya ho adekvátně zastoupil, když kryl 34 z 35 střel a byl po vítězství Winnipegu 3:1 na ledě Chicaga vyhlášen první hvězdou zápasu. Jets otočili skóre třemi góly v poslední třetině, dva z nich zaznamenal Blake Wheeler.

"Je to pro mě výjimečný okamžik. Na tohle vítězství jsem čekal od dětství," prohlásil Montoya, který v rodném městě vyhrál na třetí pokus. "Všichni moji kamarádi a rodina byli v hledišti. Už v minulosti jsem tu odchytal dobré zápasy, které skončily těsně, ale až teď je z toho výhra," dodal osmadvacetiletý gólman. Díky němu Jets prohrávali po dvou třetinách jen 0:1, byť na střely vedl obhájce Stanleyova poháru jasně 27:6.

Útočník Phoenixu Andrew Vermette vstřelil hattrick, ale Coyotes i přes jeho gólovou explozi prohráli ve Vancouveru 4:5 v prodloužení. Zápas rozhodl v čase 62:15 svým druhým gólem v utkání obránce Kevin Bieksa.

Ve zbývajícím duelu nedělního programu NHL porazil Edmonton doma Nashville 5:1. V dresu vítězů chyběl popáté za sebou Aleš Hemský.

Výsledky NHL:
New Jersey - NY Rangers 3:7
Detroit - Florida 4:5 po sam. nájezdech (0:1, 3:0, 1:3 - 0:0)
Branky: 29. Nyquist, 30. Alfredsson, 39. Sheahan, 54. Tatar - 2. Bergenheim, 50. Winchester, 55. Shore (Fleischmann), 57. Boyes, rozhodující sam. nájezd Bjugstad. Střely na branku: 30:37. Diváci: 20 066.
Chicago - Winnipeg 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 2. Bollig - 49. a 59. Wheeler, 53. Ladd. Střely na branku: 35:21. Diváci: 21 841.
Edmonton - Nashville 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky: 3. Schultz, 20. Eberle, 31. Smyth, 37. Jakupov, 56. Nugent-Hopkins - 16. Legwand. Střely na branku: 27:35. Diváci: 16 839.
Vancouver - Phoenix 5:4 v prodl. (2:1, 2:2, 0:1 - 1:0)
Branky: 11. a 63. Bieksa, 12. Hansen, 37. Higgins, 38. Dalpe - 12., 30. a 40. Vermette, 46. Doan. Střely na branku: 25:33. Diváci: 18 910.