Dallas - New Jersey 2:3 PPČeští Ďáblové řádili v Dallasu. Eliáš se stal první hvězdou zápasu, Jágr dvakrát asistoval

New York

Hokejisté New Jersey se v zámořské NHL po dvou předchozích porážkách opět těšili z dvoubodového zisku a výrazně k němu přispěli čeští hráči. V Dallasu nejvíce zářil Patrik Eliáš, který v prodloužení zařídil Ďáblům svým desátým gólem v sezóně vítězství 3:2. Navíc si připsal i jednu přihrávku a byl vyhlášen první hvězdou střetnutí. Dvě asistence zaznamenal Jaromír Jágr, jednu pak obránce Marek Židlický.

Útočníci New Jersey Patrik Eliáš (druhý zleva) a Jaromír Jágr se radují se spoluhráči z vítězství v Dallasu.

Souboj v hale American Airlines Center rozjeli lépe Devils, kteří se poprvé radovali v 11. minutě. Židlický našel ve středním pásmu Jágra, který se zbavil kanadského křídelníka Chiassona a pronikl s pukem až do útočné třetiny. V ní prostrčil kotouč Zubrusovi a ten ranou z první prostřelil brankáře Lehtonena.

V polovině zápasu hosté v přesilovce navýšili své vedení, když Zajac dělovkou od modré nedal finskému gólmanovi šanci. Druhou asistenci a celkově už jednadvacátou v sezóně si připsal Eliáš.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Vypadalo to, že Ďáblové v poklidu dokráčejí k vítězství, jenže Hvězdy z Dallasu zabraly a duel zdramatizovaly. Hned o minutu později snížil bekhendem Benn a domácí vycítili šanci. Jenže celek z Newarku dlouho odolával a vypadalo to, že těsný náskok již uhájí. Přišla však poslední minuta, v níž Dallas odvolal brankáře a v power play přece jen slavil vyrovnání. Po skrumáži doputoval puk až k Seguinovi, který ho uklidil za záda brankáře Schneidera.

Prodloužení trvalo jen čtyřicet vteřin. Hned po osmadvaceti sekundách totiž Benn fauloval Eliáše a hosté početní výhodu bleskově využili. Po vyhraném vhazování se kotouč dostal k Jágrovi, jeho střelu Lehtonen přes stínícího Zajace jen vyrazil a pohotový Eliáš nasměroval puk do sítě. "Když jsem dostal puk na hokejku, viděl jsem, že všichni spoluhráči jsou dobře obsazení. Takže jsem nemohl přihrávat. Jediný, koho nechali trochu volného, byl Travis. Tak jsem prostě vyslal na branku něco mezi střelou a přihrávkou," komentoval Jágr rozhodující moment zápasu.

Devils jsou s 57 body v tabulce Východní konference na dvanáctém místě, na osmou Ottawu ovšem ztrácejí pouze bod.

Jágr má po zápase v Dallasu na kontě 1037 asistencí a v historické tabulce nejlepších nahrávačů se blíží devátému Marcelu Dionnemu. Kladenský odchovanec na něj aktuálně ztrácí jen tři přihrávky.

Hudler zpečetil výhru Plamenů

Dařilo se i Jiřímu Hudlerovi, který gólem a nahrávkou pomohl Calgary k výhře nad San Jose 4:1. Člen elitní formace Flames pečetil triumf svého mužstva trefou do prázdné klece a těšil se z čtrnáctého gólu v sezóně. Do statistik se zapsal i zadák Ladislav Šmíd, jenž si připsal asistenci u třetí branky. Plameny zvítězily před vlastním publikem počtvrté v řadě.

Po pěti zápasech bodoval Tomáš Plekanec. Reprezentační kapitán pro olympijský turnaj v Soči přispěl jednou přihrávkou k triumfu Montrealu v Bostonu 4:1. Výhru Canadiens podpořil čtyřiatřiceti úspěšnými zákroky slovenský brankář Peter Budaj.

Popáté za sebou bodoval v NHL Ondřej Palát. Útočník Tampy Bay zaznamenal na ledě Ottawy dvě asistence, porážce Lightning 3:5 ale nezabránil.

Výsledky NHL:
Boston - Montreal 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Branky: 16. Hamilton - 3. Jemelin, 15. Pacioretty, 32. Gionta (Plekanec), 34. Briere. Střely na branku: 35:33. Diváci: 17 565.
Toronto - Florida 6:3 (1:2, 2:0, 3:1)
Branky: 17. Franson, 21. Raymond, 21. Van Riemsdyk, 45. Kulemin, 47. Lupul, 59. Bozak - 2. Bjugstad, 14. Bergenheim, 55. Kulikov. Střely na branku: 32:38. Diváci: 19 448.
Columbus - Washington 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 17. a 33. Johansen, 13. MacKenzie, 21. Dubinsky, 45. Atkinson - 39. J. Ward, 44. Fehr. Střely na branku: 29:32. Diváci: 16 047.
Ottawa - Tampa Bay 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
Branky: 2. Methot, 20. Karlsson (M. Michálek), 27. Z. Smith, 39. Turris, 47. Ryan - 24. Killorn, 53. Johnson (Palát), 58. Hedman (Palát). Střely na branku: 28:38. Diváci: 19 757.
Colorado - Minnesota 5:4 (1:1, 3:0, 1:3)
Branky: 5. O'Reilly, 22. Mitchell, 30. Stastny, 36. Talbot, 58. MacKinnon - 7. a 48. Parise, 53. Granlund, 58. Pominville. Střely na branku: 32:35. Diváci: 14 697.
Calgary - San Jose 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 10. Stempniak, 24. Giordano (Hudler), 54. Monahan (Šmíd), 59. Hudler - 41. Hayes. Střely na branku: 30:28. Diváci: 19 289.
Phoenix - Buffalo 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky: 19. Vermette, 19. Moss (Z. Michálek) - 7. Ennis, 27. Ott, 42. Girgensons. Střely na branku: 40:28. Diváci: 13 000.
Dallas - New Jersey 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 31. Jamie Benn, 60. Seguin - 11. Zubrus (Jágr, Židlický), 30. Zajac (Eliáš), 61. Eliáš (Jágr). Střely na branku: 16:24. Diváci: 14 273.
Anaheim - Philadelphia 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)
Branky: 11. Maroon, 20. Getzlaf, 31. Perry, 53. Winik, 60. S. Koivu - 15. Lecavalier, 46. Read, 60. Raffl. Střely na branku: 28:30. Diváci: 16 007.
Los Angeles - Pittsburgh 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)
Branky: 10. Kopitar - 1. Malkin, 11. Kunitz, 12. J. Jokinen, 32. Glass. Střely na branku: 31:22. Diváci: 18 118.