Phoenix - Pittsburgh 3:1Obránce Michálek se po dvou letech dočkal gólu. Hemský konečně nastoupil

New York

Český obránce Zbyněk Michálek v hokejové NHL rozhodl svou první brankou od sezóny 2011/12 o vítězství Phoenixu nad Pittsburghem 3:1. Za výkon proti svému bývalému týmu byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. K vítězství Coyotes přispěli i Vrbata s Hanzalem. Radost z rozdílového gólu měl také nejlepší hráč zápasu David Krejčí, který pomohl Bostonu porazit Edmonton, do jehož sestavy se po zranění vrátil olympionik Aleš Hemský.

Český obránce Zbyněk Michálek (druhý zprava) oslavuje svou branku po 67 zápasech.

Třicetiletý Hemský nehrál od 14. ledna, kdy utrpěl při blokování střely pohmožděninu nohy. Při návratu do sestavy strávil na ledě patnáct minut.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Spokojenější mohl být po zápase jiný Čech Krejčí, který byl v sobotu autorem vítězné branky a navíc byl vyhlášen první hvězdou zápasu, v němž Boston porazil Edmonton 4:0. Český útočník zlomil na začátku prostřední třetiny v přesilové hře střelou z první bezbrankový stav a zbývající trefy vstřelili domácí v závěrečné části.

Michálek si oddechl

Obránce Michálek do zápasů většinou nastupuje s jinými starostmi, než je střílení gólů. V utkání proti Penguins se mu však podařilo ubránit nejproduktivnějšího hráče ligy Sidneyho Crosbyho a vstřelit vítěznou branku.

Coyotes se ujali vedení už v první třetině, kdy se prosadil Ribeiro. Už pár sekund po skončení první přestávky navíc zazvonila Michálkova rána na tyči. Chuť si český obránce spravil o deset minut později, když od modré propálil vše, co měl před sebou a v NHL se trefil přesně po 67 zápasech.

„Už jsem skoro zapomněl, jaké to je. Od mého posledního zásahu jsou to skoro dva roky," konstatoval Zbyněk Michálek, který se naposledy trefil 12. března 2012, kdy ještě hájil barvy Penguins. „Je to ale určitě super pocit, snad na další gól nebudu muset čekat tak dlouho."

Pittsburghu se sice podařilo zásluhou Malkina snížit, Radim Vrbata po spolupráci s Hanzalem ale ve třetí třetině vrátil Phoenixu dvoubrankové vedení a upravil konečné skóre na 3:1.

Michálek je v +/- téměř nejhorší v NHL

Ontario patří Torontu. Alespoň podle výsledku bitvy, kterou mezi sebou svedli dva kanadští rivalové. Ottawa vedla ve druhé třetině v Air Canada Centre nad Torontem už 2:0. Hokejisté Maple Leafs ale zabrali a ve 34. minutě snížili zásluhou Phila Kessela. Za dvě minuty už bylo skóre srovnané.

Ve třetí třetině dostal Kessel Toronto do vedení, Ottawa však brzy kontrovala gólem Neila. Agilní Kessel to ale zkoušel dál a šest minut před koncem zkompletoval hattrick. A co víc, Toronto bylo opět ve vedení. Senators už krok nesrovnali, namísto toho přidali domácí další dvě branky a vyhecovaný souboj ovládli poměrem 6:3. Američan Kessel se radoval ze svého pátého hattricku v kariéře.

Český útočník Milan Michálek byl v utkání u dvou inkasovaných branek Ottawy. Ve statistice +/- jsou v lize horší už jen čtyři hráči.

NHL:
Boston - Edmonton 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 23. Krejčí, 47. Hamilton, 54. Söderberg, 56. Krug. Střely na branku: 41:22. Diváci: 17.565.
Montreal - Tampa Bay 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 48. Briere - 26. a 65. Thompson. Střely na branku: 29:36. Diváci: 21.273.
Colorado - Buffalo 7:1 (3:0, 2:1, 2:0)
Branky: 12. a 51. McGinn, 13. a 48. Landeskog, 8. Barrie, 27. Cliche, 37. MacKinnon - 32. D´Agostini. Střely na branku: 39:28. Diváci: 16.649.
Los Angeles - Philadelphia 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 28. Simmonds, 59. Giroux. Střely na branku: 35:13. Diváci: 18.118.
Toronto - Ottawa 6:3 (0:1, 2:1, 4:1)
Branky: 34., 48. a 55. Kessel, 35. Lupul, 59. Bozak, 60. Kadri - 20. a 50. Neil, 27. Greening. Střely na branku: 36:26. Diváci: 19.613.
Columbus - Florida 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Branky: 16. Jenner, 19. Johansen, 38. Foligno, 50. Letestu - 28. Boyes. Střely na branku: 30:36. Diváci: 16.762.
St. Louis - Nashville 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 48. a rozhodující sam. nájezd Tarasenko, 10. Schwartz, 24. Backes - 37. Gaustad, 44. Fisher, 48. Josi. Střely na branku: 34:31. Diváci: 19.358.
Phoenix - Pittsburgh 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 13. Ribeiro, 31. Z. Michálek, 45. Vrbata (Hanzal) - 36. Malkin. Střely na branku: 30:24. Diváci: 17.362.
Calgary - Minnesota 4:3 v prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 41. a 63. Backlund, 13. Galiardi, 39. Wideman - 35. Cooke, 51. Heatley, 56. Ballard. Střely na branku: 32:23. Diváci: 19.289.
Anaheim - Dallas 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 26. Daley, 60. Jamie Benn. Střely na branku: 26:27. Diváci: 17.174.
San Jose - Chicago 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 47. Pavelski, rozhodující sam. nájezd Marleau - 48. Saad. Střely na branku: 39:30. Diváci: 17.562.