Rubriky:

NHL

NHL: Další jednání, opět žádný výsledek

20. dubna 2005 10:52 - NEW YORK

Více než šest hodin jednali v úterý majitelé klubů zámořské NHL se zástupci hráčské asociace NHLPA. Hlavním tématem schůzky v New Yorku byla opět podoba nové kolektivní smlouvy, která je podmínkou startu soutěže. Stejně jako v předešlých případech ale nedošlo k žádnému významnějšímu posunu v postoji znesvářených stran.

Jednání se točila kolem návrhu, který majitelé klubů předložili 4. dubna na posledním setkání v Torontu. Kolektivní smlouva by podle něj měla být postavena na vzájemné závislosti platů hráčů a zisků soutěže.

Návrh obsahuje rozmezí platového stropu, v němž by se třicítka klubů pohybovala podle svých zisků. Hokejisté však omezení platů odmítají, a tak je dohoda stále daleko. "Obě strany souhlasily s intenzivnějším jednáním v následujících týdnech, abychom se pokusili posunout dopředu," uvedl v oficiálním prohlášení viceprezident NHL Bill Daly.

Úterní jednání bylo šestou oficiální schůzkou majitelů klubů a hokejistů od února, kdy komisionář Gary Bettman definitivně zrušil letošní sezónu. Ve středu se v New Yorku sejde Rada guvernérů složená se zástupců všech třiceti týmů NHL. Diskutovat by měla mimo jiné i o možnosti zahájit příští ročník soutěže s jinými hráči.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..