Rubriky:

NHL

Kouč chtěl do Soči hráče, kteří vědí, že na to mají, říkají Gudas s Palátem

3. února 2014 08:16 - Montreal

Na ledě z nich srší energie a v Tampě také dobře vědí, jaké přísliby v sobě skrývají. Třiadvacetiletý bek Radko Gudas a o rok mladší útočník Ondřej Palát dokazují, že hrát v elitních formacích týmů NHL nemusí být jen výsadou prověřených veteránů. Reprezentační kouč Alois Hadamczik si od Bleskového dua slibuje na olympiádě velké věci.

 

Marek Burkert, Právo

Bylo to velké překvapení, nebo jste trochu čekali, že budete ve výběru?
Palát
: Pan Hadamczik byl za námi, a říkal, že se mu líbíme, že by to jeden z nás mohl udělat. Ale nic konkrétního nenaznačil.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Gudas: Říkal, že tam chce mladé energické hráče, kteří vědí, že na to mají. Tvrdil, že mu videokouč sestříhává naše střídání. Ať bojujeme a necháme se překvapit.

Byla to ještě dodatečná motivace?
Gudas
: NHL, to je sen každého hokejisty, který když vyrůstal, tak koukal na Jágra. Olympiáda asi někde vzadu v hlavě byla, ale hlavně jsme se soustředili, abychom se udrželi nahoře v Tampě a pro klub hráli platnou roli.

Teď si pomalu můžete v hlavě oživovat vzpomínky na letní předolympijský kemp v Kravařích. Co si vybavíte?
Palát
: Měli jsme tam dvě porady, ale spíš, abychom se my mladší seznámili se staršími hráči.

Gudas: Probrali jsme systém, jak by to trenér chtěl hrát, protože hřiště je přece jen trochu jiné. Načali jsme i taktiku proti Švédům, se kterými hrajeme první zápas. Mám na to pozitivní vzpomínky. Kluci byli super, brali nás do party.

Trenér říkal, že by chtěl, abyste přijeli do Soči odpočatí. Jak si to zařídíte?
Gudas
: Časový posun bude asi největší problém, ale letíme speciálem, kde se dá vyspat. Na cestování jsme zvyklí, za poslední měsíc jsme nalétali 8 tisíc mil. To by neměl být problém.

Tampa v této sezóně létá hodně na sever... Co si myslíte o novém systému NHL?
Palát
: Já jsem šťastný, že můžeme létat.

Gudas: Když jsme byli na farmě v Norfolku, nejbližší cesta autobusem trvala sedm hodin. To je rozdíl. Bylo by pěkné, kdyby trvalo letadlem všechno 40 minut. Ale Tampa je Tampa.

Bleskům se letos hodně daří, čekali jste to i po zranění Stamkose?
Palát
: Věděli jsme, že máme mladé mužstvo. Když se Steven zranil, byli jsme pár zápasů dole, ale pak jsme se zvedli my mladí a přidali se i veteráni. Šlape to dobře.

Jakou zásluhu na tom má kouč Cooper? Není to podle vás adept na trenéra sezóny?
Gudas
: S námi už pracuje čtvrtý rok, takže my ho známe hodně dobře. Jeho první profesionální rok byl i můj první, procházíme tím spolu. Je to skvělý trenér i člověk, k hráčům se chová s respektem a ví, co potřebují. Když jsou všichni unavení, tak nám dá den volna. Ví, jak to chodí a co má kdy udělat. Takového kouče jsem ještě nezažil.

Palát: Z farmy ví, co od nás očekávat, stejně jako my od něj. Když sem přišel, znali jsme jeho systém, je to všechno jednodušší.

Kdybyste měli říct, jako roli byste chtěli plnit v Soči, jaká by byla?
Gudas
: Můžeme hrát v první lajně stejně jako ve třetí. V Tampě máme docela solidní postavení. Záleží, co s námi trenér bude chtít udělat a jak se s námi chystá naložit. Samozřejmě není ani problém hrát čtvrtou lajnu. Myslím, že na to máme fyzicky i psychicky a můžeme udělat solidní výsledek.

V NHL jste se etabloval jako hráč, který se nebojí shodit rukavice. Už jste se někdy porval i kvůli Ondřejovi?
Gudas
: Je to možný, že v AHL jsem do něčeho zahučel, tam to je větší džungle. Je tam víc kluků, co se chce servat a hrát do těla. Ondra hrál v prvních dvou lajnách, ale uměl si najet. Já bránil spíš ty, co to neuměli.

Od Radka jste nikdy nebral pěstní lekce?
Palát
: Na to jsem nikdy nebyl. Až minulý rok jsem sestřelil někoho zezadu, tak na mě vystartoval borec, shodil to a mlátil mě. Tak já začal taky. Ale asi jsem to nevyhrál.

Gudas: Na poprvé to zase nebylo tak špatný. Třeba budeš mít ještě šanci.

Marek Burkert (Montreal), Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..