Rubriky:

NHL

VIDEO: Baby Jágr góly dávat nezapomněl. Ještě tři zápasy a pak přepnu na Soči, říká Frolík

3. února 2014 12:46 - Montreal

Když jde na led, je jeho prvním úkolem ubránit nejlepší formaci soupeře. Defenzivně naladěný hráč Winnipegu Michael Frolík ale nezapomněl ani na svoje střelecké instinkty, kvůli nimž se mu přezdívalo Baby Jágr. Zvlášť, když na něj v neděli po chybě gólmana Montrealu zívala odkrytá branka. Borec s číslem 67 neměl problém dát vítězný gól. Že by inspirace pro Soči?

Sport.cz

Před olympiádou jste se krapet rozstřílel. Také už máte na kontě víc bodů, než za poslední dvě sezóny v Chicagu dohromady.
Teď to tam spadlo dvakrát po sobě. Času na ledě mám víc. Hrajeme jako tým a doufejme, že takhle budeme pokračovat.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Cítíte se dobře, nebo na vás občas dolehne únava?
Je pravda, že často točíme jen tři lajny, ale myslím si, že to je dobré, hrajeme v tempu. Unavený nejsem.

Co změnil příchod nového kouče Maurice?
Je to trenér, který má zkušenosti, odkoučoval přes tisíc zápasů. Je vidět, že má taktiku v malíčku. Udělali jsme pár změn a snažíme se hodně blokovat střely, hrajeme jeden pro druhého. Zlepšilo se to, je vidět, že nám změna pomohla. Pořád jsme na dosah play off, doufejme, že budeme v té jízdě pokračovat.

Vám se proti Montrealu podařilo zblokovat Subbanovu dělovku, ale nevypadal jste v tu chvíli zrovna nadšeně.
Když má tenhle kluk napřaženo na volej, tak to není dobrý pocit. To si říkáte, aby se mu nepostavil puk a nevylétla střela moc nahoru. Ale pro tým se snažíte to zblokovat, každá taková střela je důležitá. Nedělám to jenom já, ale spousta kluků. Takové maličkosti budují úspěch.

Zaměřujete se pod novým trenérem víc na obranu? Dřív jste dostávali hodně gólů, vzadu bylo dost minel.
Ten systém v obraně je pořád podobný, ale spíš jsme se semkli jako tým, neděláme už tolik chyb. Když přijde taková změna, není to nic příjemného a snažíme se dokázat, že můžeme porazit každého. Zatím to vychází, vyhráli jsme i nad těmi, kteří jsou vepředu v tabulce. To pomůže na sebevědomí, které nám roste každým zápasem.

V hlavě už vám šrotuje olympiáda?
Už se to blíží. Samozřejmě v hlavě to je, ani nejedeme domů. Rovnou z tripu letíme s Ondrou (Pavelcem) a taky už máme zabaleno. Ještě jsou ale tři zápasy do pauzy, snažím se soustředit na ně a až pak přepnu na Soči. Ale v hlavách už to trochu je.

Z kádru pro Soči vypadl zraněný univerzál Vladimír Sobotka. Cítíte, že vaše role defenzivně laděného hráče by se v národním týmu měla ještě posílit?
Je pravda, že Vláďa je výborný v defenzívě, je silný a výborný na buly. Takový hráč by chyběl každému mužstvu. Je to smutné, ale máme tam hokejisty, kteří ho můžou nahradit.

Mohl by být podle vás dodatečně nominován Jiří Hudler z Calgary?
Těžko to takhle posuzovat. Jirka je ofenzivní hráč a momentálně jeden z nejlepších Čechů v NHL. Vláďa je ale defenzivní typ. Uvidíme, jestli ho pan Hadamczik bude chtít nahradit někým, kdo bude hrát spíš dobře do obrany...

Marek Burkert (Montreal), Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..