Neuvirth zakouzlil lapačkou. Střelec jen kroutil hlavou a uznale gólmana poklepal po betonu

Washington

Parádní zákroky předváděl český brankář Michal Neuvirth, inkasoval jen jednou jedinkrát, ale na body v dalším zápase NHL to jeho Washingtonu nestačilo. Český brankář držel čisté konto až do 43. minuty, střelci Islanders z něj byli bezradní.

Gólman Michal Neuvirth (30) řeší závar před brankou Washingtonu.

Zkraje třetí třetiny v dobré pozici pálil dánský centr Frans Nielsen, ale i on si vylámal zuby. Dokonce uznale poklepal gólmana po betonu a nevěřícně zakroutil hlavou.

Nakonec ale Islanders Neuwirtha pokořili. Ve 43. minutě se trefil Colin MacDonald. Cestu do sítě našla jediná z 28 střel Newyorčanů, na druhé straně Nabokov pochytal všech 22 pokusů Capitals.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Neuvirth, většinou dvojka za Bradenem Holtbym, zažívá v téhle sezóně pro něj nevídanou sérii, nastoupil už potřetí v řadě. Po prohře s Detroitem 3:4 na nájezdy a vítězství 6:5 v prodloužení nad stejným soupeřem mu ani vydařený výkon a individuální ocenění v podobě vyhlášení hráčem zápasu k další výhře nepomohly.