New Jersey - Columbus 5:2Jágr s Eliášem zářili proti Columbusu, oba se gólově podíleli na výhře New Jersey

Hokejisté New Jersey Devils zvítězili v utkání zámořské NHL nad Columbusem 5:2. Na výhře gólově podíleli také čeští reprezentanti Jaromír Jágr a Patrik Eliáš. V dalších zápasech se z branky radovali také Tomáš Fleischmann a Martin Hanzal, ale ani jeden z nich se neradoval z výhry. Tu naopak vychytal gólman Winnipegu Ondřej Pavelec.

Patrik Eliáš (vpravo) se raduje se spoluhráčem z New Jersey Adamem Henriquem z gólu proti Columbusu.

Ďáblové o svém vítězství rozhodli prakticky během tří minut. Na začátku 7. minuty otevřel skóre Clowe a hned o 82 vteřin později vedli domácí o dva góly. V přesilové hře se prosadil Jágr, který dorážel střelu Gelinase od modré čáry. První pokus brankář Bobrovskij zneškodnil, na druhou dorážku už byl ale krátký. U gólu si druhou asistenci připsal Eliáš, kterému se ve středu narodila druhá dcera Kaila Patricie. Na konci 9. minuty další početní výhodu využil ještě Henrique a Ďáblové tak rázem vedli 3:0.

Blue Jackets se sice podařilo zápas zdramatizovat, když se dotáhli na rozdíl jediného gólu. V samotném závěru druhé třetiny ale Eliáš zachytil rozehrávku hostů a přesným obloučkem vyslal Henriqeho do úniku. Ten se Kanaďanovi podařilo využít. V závěru zápasu sám Eliáš pečetil výhru Devils gólem do prázdné brány.

Jágr byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, Eliáš třetí.

Floridě se dvakrát podařilo stáhnout dvoubrankový náskok Washingtonu, jednou brankou k tomu přispěl také Fleischmann. Na gól Ovečkina v 56. minutě už ale odpovědět nedokázali a z výhry se tak radovali hráči Capitals.

Gól Martina Hanzala z Phoenixu znamenal vyrovnání na 2:2 a zařídil týmu prodloužení v zápase s Winnipegem. Za ten do brány nastoupil Ondřej Pavelec, který se nakonec radoval z vítězství 3:2 po samostatných nájezdech.

Statistika NHL:
New Jersey - Columbus 5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
Branky: 9. a 40. Henrique (na druhou Eliáš), 7. Clowe, 8. Jágr (Eliáš), 60. Eliáš - 12. Anisimov, 32. Gáborík. Střely na branku: 35:19. Diváci: 15.185.
NY Islanders - Toronto 5:4 v prodl. (2:1, 0:0, 2:3 - 1:0)
Branky: 16. a 17. Grabner, 53. a 58. Lee, 62. Višňovský - 7. Kessel, 49. Ranger, 52. Phaneuf, 54. Lupul. Střely na branku: 35:22. Diváci: 13.922.
NY Rangers - Chicago 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 11. Brassard, 56. Nash - 60. Regin. Střely na branku: 24:32. Diváci: 18.006.
Philadelphia - San Jose 3:7 (2:1, 0:5, 1:1)
Branky: 1. Meszároš, 11. Schenn, 53. Read - 25., 31. a 35. Pavelski, 5. a 40. Torres, 31. a 45. Couture. Střely na branku: 30:29. Diváci: 19.879.
Pittsburgh - Montreal 5:6 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 2:2 - 0:0)
Branky: 9. Neal, 16. Engelland, 31. Määttä, 48. Sutter, 53. Crosby - 27. a 55. Briere (na druhou Plekanec), 5. Gallagher, 32. Pacioretty, 48. Jemelin, rozhodující sam. nájezd Desharnais. Střely na branku: 32:29. Diváci: 18.636.
Edmonton - Minnesota 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 3. Granlund, 30. Veilleux, 50. Heatley. Střely na branku: 21:21. Diváci: 16.839.
Florida - Washington 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)
Branky: 21. a 50. Boyes, 16. Fleischmann, 49. Shore - 6. a 40. Brouwer, 9. Laich, 24. Bäckström (Erat), 56. Ovečkin. Střely na branku: 34:32. Diváci: 14.180.
Nashville - Tampa Bay 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)
Branky: 33. Cullen, 34. Josi, 54. Hornqvist - 6. a 10. St. Louis (na první Palát). Střely na branku: 29:16. Diváci: 17.113.
Winnipeg - Phoenix 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 15. Wheeler, 39. Little, rozhodující sam. nájezd O. Jokinen - 13. Ekman-Larsson (Vrbata), 47. Hanzal. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 36 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,4 procenta. Střely na branku: 29:36. Diváci: 15.004.
Dallas - Carolina 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 4. Seguin, 7. Dillon, 39. Jamie Benn, 60. Eakin - 43. E. Staal (Tlustý). Střely na branku: 34:30.
Calgary - Los Angeles 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 4. Brown, 44. King. Střely na branku: 25:24. Diváci: 19.289.
Ottawa - Detroit 1:6 (0:4, 1:2, 0:0)
Branky: 25. Ryan - 12., 14. a 24. Franzén, 11. Sheahan, 19. Jurčo, 26. Tatar. Střely na branku: 38:26. Diváci: 18.931.