New Jersey - San Jose 2:4Jágr další stovku gólů nenačal, trefil se Eliáš. Voráček nastartoval obrat Philadelphie

Hokejový útočník Patrik Eliáš skóroval v zámořské NHL potřinácté v sezóně, jeho trefa ovšem New Jersey k bodovému zisku nepomohla. Ďáblové podlehli doma San Jose 2:4, Jaromír Jágr se tentokrát do statistik nezapsal. Další český forvard Jakub Voráček nastartoval gólem obrat Philadelphie ve Washingtonu. Flyers ještě v polovině třetí třetiny prohrávali 2:4, nakonec ale zvítězili 5:4 v prodloužení. Voráček zaznamenal vedle branky ještě dvě asistence. Dařilo se i Davidu Krejčímu, jenž dvěma přihrávkami přispěl k výhře Bostonu na ledě New Yorku Rangers 6:3.

Vincent Lecavalier (vlevo) z Philadephie slaví svůj vítězný gól s obráncem Kimmo Timonenem.

Olympionik ze Soči Voráček vsítil svůj šestnáctý gól v sezóně v 52. minutě. V přesilovce napřáhl a propálil domácího gólmana Bradena Holtbyho, jenž dostal přednost před Michalem Neuvirthem. Letci díky českému křídelníkovi snížili na 3:4 a prahli po vyrovnání.

A to se jim nakonec podařilo. Do prodloužení poslal zápas pětašedesát sekund před třetí sirénou Claude Giroux, jenž před brankou šikovně tečoval Voráčkovu střílenou přihrávku. Kladenský odchovanec se asistencí podílel už na prvním zásahu svého kapitána v úvodní třetině.

Obrat dokonal Vincent Lecavalier, jenž zápas rozhodl v třetí nastavené minutě. V dresu poraženého mužstva si připsal jednu asistenci Martin Erat.

"Prohrávat ve třetí třetině o dva góly proti takovému soupeři, to není jednoduchá situace. Ale ukázali jsme, že se nikdy nevzdáváme. Zabojovali jsme a zápas otočili. Ne všechno bylo samozřejmě perfektní, musíme toho mnoho zlepšit, ale teď jsme samozřejmě rádi za vítězství," radoval se obránce Mark Streit.

"Po Voráčkově gólu jsme byli na koni. Od té doby jsme hráli přesně tak, jak jsme si řekli, napadali jsme hluboko v útočném pásmu a nutili jsme soupeře k chybám. Vypracovali jsme si šance a proměnili je," konstatoval Vincent Lecavalier.

Eliáš skóroval, Ďáblové ale prohráli

Třináctý gól Patrika Eliáše v sezóně nepomohl New Jersey, které před vlastním publikem podlehlo 2:4 týmu San Jose. Třebíčský rodák tečoval ve 35. minutě dělovku obránce Merrilla a brankář Stalock neměl šanci.

Jenže celek z Newarku vedení neudržel. Ještě do druhé sirény srovnal Torres a v závěrečné třetině Žraloci výsledek překlopili. Nejprve se trefil Nieto a na konečných 4:2 pro hosty upravil Marleau. Jaromír Jágr, který včera vstřelil svůj jubilejní 700. gól v NHL, vyšel tentokrát bodově naprázdno.

Krejčí dvakrát asistoval

Druhou příčku v tabulce Východní konference si upevnil Boston, jenž zvítězil v Madison Square Garden nad domácími newyorskými Jezdci 6:3. U první a poslední branky Medvědů asistoval Krejčí. Bruins tak dosáhli prvního vítězství po olympijské přestávce a vyhráli i třetí vzájemný duel v sezóně.

Navzdory vysokému počtu branek byl první hvězdou střetnutí vyhlášen brankář Tuukka Rask, který zaznamenal 39 úspěšných zákroků, z toho 19 v první třetině. Boston měl totiž velmi ospalý vstup do utkání, od čtvrté minuty prohrával 0:1 a teprve necelé dvě minuty před první sirénou poprvé skóroval.

Nakonec se Medvědi probudili a postupně získali převahu. Dvěma trefami ve třetí třetině se na vítězství podílel Gregory Campbell, obránce Dougie Hamilton vstřelil branku a na další dvě přihrál.

"Prvních deset minut jsme hráli dost šíleně. Postupně jsme se z toho začínali dostávat, ale uklidnili jsme se teprve po prvním gólu. Od toho okamžiku už to bylo všechno lepší," zhodnotil střetnutí trenér Bostonu Claude Julien.

Coyotes ztratili dvougólové vedení

Velký zvrat se podařil hráčům St. Louis, kteří po dvou třetinách prohrávali ve Phoenixu 0:2. V poslední periodě ale nasázeli do sítě Kojotů čtyři góly. Na ledě řádili zejména Švédové. Dvakrát překonal brankáře Smithe Berglund, jednou pak Pääjärvi.

Asistenci u vítězného gólu Ottawy, která v dalším z řady zápasů pod širým nebem porazila 4:2 Vancouver, si připsal Milan Michálek. V duelu, který se hrál před 54 tisíci fanoušky na stadiónu pro americký fotbal, vedli Canucks po 12 minutách už 2:0. Senators ale dokázali ještě do přestávky vyrovnat a o jejich vítězství rozhodl ve 31. minutě Cody Ceci.

Anaheim si ve svém hájemství poradil s Carolinou 5:3. Na ledě zářil Corey Perry, jenž dva góly dal a na jeden ještě přihrál. V elitní formaci Hurikánů nechyběl Jiří Tlustý. Český útočník odehrál více než patnáct minut, bodově se ale neprosadil.

Výsledky NHL:
Washington - Philadelphia 4:5 v prodl. (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 7. a 37. Orlov (na první Erat), 14. Johansson, 34. Beagle - 12. a 59. Giroux (na obě Voráček), 33. Hall, 52. Voráček, 63. Lecavalier. Střely na branku: 29:36. Diváci: 18 506.
New Jersey - San Jose 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Branky: 25. Henrique, 35. Eliáš - 24. Couture, 36. Torres, 47. Nieto, 58. Marleau. Střely na branku: 23:22. Diváci: 16 012.
Anaheim - Carolina 5:3 (3:0, 2:1, 0:2)
Branky: 7. a 17. Perry, 14. Beauchemin, 24. Cogliano, 29. Silfverberg - 36. Sekera, 52. Dwyer, 59. Sjomin. Střely na branku: 34:52. Diváci: 17 174.
Colorado - Tampa Bay 6:3 (2:1, 0:2, 4:0)
Branky: 46. a 60. Holden, 18. Barrie, 20. O'Reilly, 57. Johnson, 60. Stastny - 27.a 38. Thompson, 17. Pyatt. Střely na branku: 35:34. Diváci: 15 592.
NY Islanders - Florida 3:5 (2:0, 1:1, 0:4)
Branky: 7. a 8. Vanek, 40. Strome - 39. a 45. Matthias, 51. a 56. Upshall, 44. Goc. Střely na branku: 38:34. Diváci: 13 008.
NY Rangers - Boston 3:6 (1:1, 1:2, 1:3)
Branky: 4. Miller, 37. B. Richards, 56. McDonagh - 50. a 54. Campbell, 19. Iginla (Krejčí), 25. Hamilton, 30. Söderberg, 59. Lucic (Krejčí). Střely na branku: 42:33. Diváci: 18 006.
Phoenix - St. Louis 2:4 (1:0, 1:0, 0:4)
Branky: 3. Bissonnette, 28. Halpern - 44. Berglund, 48. Pääjärvi, 53. Shattenkirk, 59. Berglund. Střely na branku: 25:30. Diváci: 13 955.
Vancouver - Ottawa 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)
Branky: 5. Garrison, 12. Kassian - 16. MacArthur, 18. Karlsson, 31. Ceci (M. Michálek), 59. Greening. Střely na branku: 31:28. Diváci: 54 194 (hráno v rámci Heritage Classic).