Dallas - Buffalo 3:2Dallas porazil Buffalo a kouč Lindy Ruff slavil 600. vítězství v NHL

New York

Jubilejní 600. vítězství v NHL vybojoval kouč Dallasu Stars Lindy Ruff díky pondělní výhře nad svým bývalým klubem Buffalem Sabres 3:2. V ostatních pondělních duelech porazila Minnesota Calgary 3:2, Columbus vyhrál v Torontu 2:1 a stejným výsledkem zdolalo Los Angeles doma Montreal.

Hokejisté Minnesoty Jared Spurgeon (46), Mikael Granlund (64) a Charlie Coyle (3) oslavují gól proti Calgary.

Vítězný gól Dallasu zaznamenal ve třetí třetině nováček Alex Chiasson, když se puk odrazil za brankovou čáru od jeho nohy po střele Jamieho Benna v přesilové hře. „Přál bych si, abych to trefil hokejkou, jenže puk se odrazil od mého holenního chrániče," přiznal se autor rozhodující branky.

Gólman Dallasu Kari Lehtonen zastavil jedenadvacet střel a zároveň i třízápasovou vítěznou šňůru Buffala. V dresu hostů se dvakrát trefil Tyler Ennis.

Minnesota Wild rozhodla dvěma góly ve třetí třetině o výhře nad Calgary 3:2 a dosáhla na svoji nejdelší vítěznou sérii v sezóně, která nyní čítá pět zápasů.  Od olympijské přestávky vyhrála potřetí za sebou.

„Říkali jsme, že chceme hned po olympiádě dobře začít a zápas od zápasu se stále zlepšovat. Dnes jsme sice v utkání nebyli lepším týmem, ale tohle vítězství nám může pomoct v následujících duelech," pochval si kouč Minnesoty Mike Yeo.

Vítězný gól vstřelil šikovnou tečí v bezprostřední blízkosti brankáře Zach Parise. Zvýšil na 3:1 a důležitost jeho gólu se ukázala vzápětí, kdy Mark Giordano z levého kruhu snížil po přihrávce od Markuse Granlunda na 2:3.

Flames v závěru zkoušeli více než minutu hru bez brankáře Reta Berry, ale i přes tlak v útočné třetině na vyrovnávací gól nedosáhli.

Výsledky NHL:
Toronto - Columbus 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 56. Raymond - 30. Prout, 33. Anisimov. Střely na branku: 29:33. Diváci: 19.577.
Minnesota - Calgary 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 30. Brodziak, 46. Spurgeon, 55. Parise - 37. Cammalleri, 57. Giordano. Střely na branku: 27:23. Diváci: 18.543.
Dallas - Buffalo 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 22. Jordie Benn, 40. Goligoski, 51. Chiasson - 18. a 44. Ennis. Střely na branku: 39:23. Diváci: 14.235.
Los Angeles - Montreal 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 2. Muzzin, 25. Carter - 15. Subban. Střely na branku: 22:18. Diváci: 18.118.