Boston - Carolina 5:1Hemský poprvé skóroval za Ottawu, Krejčí předstihl třemi asistencemi Jágra

Hokejový útočník David Krejčí nahrál v NHL na tři góly Bostonu, který porazil 5:1 Carolinu a připsal si osmou výhru za sebou. Účastník olympijských her v Soči byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu a s 59 body se dostal do čela individuálních statistik Čechů bod před Jaromíra Jágra, který vyšel při prohře New Jersey na ledě Tampy Bay 0:3 po pěti zápasech poprvé naprázdno.

David Krejčí z Bostonu (vlevo) si hledá prostor před brankou Cama Warda z Caroliny. Brání ho Justin Faulk.

Odpolední zápas v Bostonu vyšel celé Krejčího útočné řadě, jejíž členové si připsali celkem šest bodů. Milan Lucic zaznamenal gól a dvě asistence a Jarome Iginla dvakrát skóroval.

Bruins tak potvrdili pozici nejlepšího týmu Východní konference, jejich největší rival Pittsburgh navíc prohrál 0:4 v derby s Philadelphií.

Hemskému výměna svědčí

Aleši Hemskému se po přestupu do Ottawy daří. V zápase na půdě kanadského soka Montrealu se český útočník dokázal střelecky prosadit na začátku třetí třetiny po přihrávce elitního spoluhráče Jasona Spezzy. Pro Hemského to byla premiérová trefa po přestupu z Edmontonu, v předchozích dvou zápasech pokaždé přihrál na tři branky. Když o tři minuty později zvyšoval jejich parťák MacArthur již na průběžných 4:1, zdálo se, že je po zápase a Senátoři v dostizích o vysněné play off budou brát cenné body.

Jenže tři a půl minuty před koncem třetího dějství nejprve snížil domácí Eller. Dvě minuty do sirény pak zbývaly při kontaktním gólu Gionty a pouhé tři desetiny vteřiny při přesilovkové trefě Desharnaise, která znamenala velký návrat Canadiens do zápasu. U všech tří branek asistoval obránce Subban, později zvolený třetí hvězdou duelu. V prodloužení pak dokonal obrat ve prospěch Montrealu Francis Bouillon. Ten byl za svůj vůbec první střelecký zářez v probíhající sezóně vyhlášen první hvězdou utkání.

Čechy zastínil v Tampě gólman Bishop

Po pěti zápasech skončila v NHL bodová série velezkušeného Jaromíra Jágra. Vzhledem k tomu, že se nedokázal prosadit ani žádný jeho spoluhráč v barvách New Jersey Devils, radovala se Tampa Bay ze snadné domácí výhry v poměru 3:0.

Jako jediný z Čechů, kteří se během zápasu objevili na ledě, se do individuálních statistik zapsal Ondřej Palát. Rodák z Frýdku-Místku asistoval u druhého gólu zápasu z hokejky Kanaďana s českým jménem Michaela Kostky a připsal si tak už 27. přesnou přihrávku v první pořádné sezóně za mořem.

Hlavní hvězdou večera byl ale gólman Tampy Ben Bishop. Sedmadvacetiletý Američan si připsal čisté konto za 23 úspěšných zákroků, zároveň se mohl radovat z již 31. Vychytané výhry v sezóně, čímž se osamostatnil v čele klubových historických tabulek. Dosud se dělil o maximum s Nikolajem Chabibulinem, který si v sezóně 2002/03 připsal 30 vítězství.

„Rozhodně to není něco, na co teď příliš myslím. Na to bude dost času po sezóně," nedělal z milníku vědu Bishop. „Jde o týmový úspěch, bez kluků, kteří hrají přede mnou, bych to nikdy nedokázal," dodala první hvězda utkání.

NHL:
Boston - Carolina 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Branky: 38. a 54. Iginla (na první Krejčí), 16. Lucic (Krejčí), 53. Kelly (Krejčí), 60. Krug - 44. Sjomin. Střely na branku: 41:30. Diváci: 17.565.
Philadelphia - Pittsburgh 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 9. a 40. Read, 4. Hartnell, 35. Lecavalier. Střely na branku: 40:25. Diváci: 19.993.
Montreal - Ottawa 5:4 v prodl. (1:1, 0:1, 3:2 - 1:0)
Branky: 1. Briere, 57. Eller, 58. Gionta, 60. Desharnais, 62. Bouillon - 4. Spezza, 38. Z. Smith, 42. Hemský, 46. MacArthur. Střely na branku: 48:34. Diváci: 21.273.
Tampa Bay - New Jersey 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 33. Crombeen, 37. Kostka (Palát), 57. Thompson. Střely na branku: 32:23. Diváci: 19.204.
Los Angeles - Anaheim 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 32. Toffoli - 14. Jackman, 33. Maroon. Střely na branku: 38:20. Diváci: 18.278.
Nashville - St. Louis 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 37. Nystrom - 12. a 23. Berglund (na druhou Polák), 28. Tarasenko, 49. Steen. Střely na branku: 31:26. Diváci: 17.113.
Minnesota - Columbus 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 44. Pominville - 40. Prout, rozh. nájezd Johansen. Střely na branku: 33:29. Diváci: 19.042.
Phoenix - Calgary 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Branky: 5. Summers, 10. Klinkhammer, 49. Doan - 28. Glencross, 36. Backlund. Střely na branku: 26:31. Diváci: 16.373.
NY Islanders - Buffalo 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)
Branky: 4. Nielsen, 18. Okposo, 42. Strome, 58. Clutterbuck - 41. Ennis. Střely na branku: 38:34. Diváci: 14.388.