New Jersey - Toronto 3:2Jágr trefil jen tyč, ale Ďáblové urvali cenné body. Gólem pomohl Eliáš

New York

Důležité body pro Jaromíra Jágra a spol.! V přímém duelu s jedním z konkurentů v boji o místo mezi osmičkou postupujících ve Východní konferenci porazili hokejisté New Jersey Devils 3:2 Toronto. Jeden gól domácích, svůj 17. v tomto ročníku NHL, dal Patrik Eliáš.

Patrik Eliáš (vpravo) se na archivním snímku raduje se spoluhráčem z New Jersey Adamem Henriquem.

Ve 22. minutě zvyšoval na 2:0, po dalších 32 sekundách hry Jon Merrill zaznamenal třetí domácí trefu a Jamese Reimera v torontské brance střídal Drew MacIntyre.

Hosté pak korigovali zásluhou Tylera Bozaka. Nabídla se jim i výhoda více než minutové přesilovky pěti proti třem, ale nevyužili ji a druhý gól dali až v 59. minutě. Pátou prohru v řadě odvrátit nestihli. Jsou na osmém, posledním postupovém místě s 80 body na kontě. Před jedenáctými Devils mají k dobru pět bodů. Mezi oběma celky je devátý Washington (79 bodů) a desátý Columbus (78 bodů).

Eliáš byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Merrill první - byl to pro něj premiérový zápas, v němž si připsal více než jeden bod - ke gólu přidal asistenci právě při Eliášově gólu, když za obránce na útočnou modrou vyslal parádní přihrávku a český útočník vydařenou  bekhendovou kličkou oklamal Reimera.

Jaromír Jágr neskóroval ani neasistoval, byl však střelecky nejaktivnějším hráčem zápasu. Jeden z jeho šesti pokusů zastavila tyč. Gólovu přihrávku si na úvodní Brunnerovu trefu v první třetině připsal Marek Židlický.

Do konce základní části Ďáblům zbývá odehrát deset utkání. Pětizápasovou sérii na domácím ledě, v níž si připsali zatím dvě vítězství, ukončí ve čtvrtek proti Phoenixu.

"Věřím, že můžeme dál pravidelně vyhrávat," říkal trenér New Jersey Pete DeBoer, jehož mohl těšit výkon mladíků - beka Merrilla i brankáře Coryho Schneidera.

Další český hokejista v akci Tomáš Fleischmann jen mírnil porážku Floridy 2:6 v Anaheimu. V polovině utkání snížil na 2:3, když skóroval po pasu Vincenta Trochecka do takřka odkryté branky. Ducks ale vzápětí dvěma slepenými góly odmítli další komplikace.

Jediný gól rozhodl o výhře nejlepšího týmu Západní konference St. Louis v Pittsburghu. Po něm se v čele celé soutěže bodově srovnal s Bostonem.

NHL:
NY Islanders - Columbus 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 14. Clutterbuck, 40. Hamonic. Střely na branku: 32:41. Diváci: 15 008.
Pittsburgh - St. Louis 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 52. Backes. Střely na branku: 33:27. Diváci: 18 662.
New Jersey - Toronto 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 15. Brunner (Židlický), 22. Eliáš, 22. Merrill - 26. Bozak, 59. Kessel. Střely na branku: 24:23. Diváci: 15 238.
Chicago - Nashville 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 19. Fisher, 38. Bourque. Střely na branku: 29:17. Diváci: 21 727.
Detroit - Minnesota 3:4 v prodl. (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)
Branky: 14. a 19. Nyquist, 52. Tatar - 32. Pominville, 45. Coyle, 47. Parise, 63. Moulson. Střely na branku: 16:25. Diváci: 20 066.
Vancouver - Buffalo 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky: 11. Richardson, 13. Matthias, 22. Weber, 43. Booth - 2. Ennis, 4. McBain. Střely na branku: 36:18. Diváci: 18 910.
Anaheim - Florida 6:2 (1:0, 4:2, 1:0)
Branky: 12. Maroon, 21. Selänne, 25. Silfverberg, 31. Palmieri, 32. Perry, 47. Getzlaf - 28. Hayes, 30. Fleischmann. Střely na branku: 40:30. Diváci: 17 281.