Philadelphia - Los Angeles 2:3Voráčkův gól na výhru nestačil, Philadelphii čeká tuhý boj o play off

New York

Jediným českým úspěšným střelcem v pondělních zápasech NHL byl útočník Philadelphie Jakub Voráček. Letci však podlehli Los Angeles 2:3 a ve Východní konferenci jsou na šesté pozici, jen čtyři body nad hranicí postupu do play off. To Tampa Bay má postup do vyřazovacích bojů takřka jistý. Nic na tom nemění ani porážka 3:4 od Ottawy. K výhře domácích Lightning nepomohly ani dvě asistence Ondřeje Paláta, který však mohutně útočí na pozici lídra produktivity nováčků.

Jakub Voráček (vlevo) se raduje s Claudem Girouxem z branky do sítě Los Angeles.

Los Angeles se na ledě Philadelphie ujali ve druhé třetině dvoubrankového vedení. Ve třetí části se ale domácím Letcům podařilo díky dvěma šikovným tečím vyrovnat. Read nejdříve usměrnil do brány střelu Coburna a o vyrovnání se posataral Voráček, který tečoval pokus Hartnella.

Domácím snaha ale nakonec nic platná nebyla, Králové o své výhře rozhodli brankou devět minut před koncem třetí třetiny. Akci 2 na 1 zakončil King.

"Prvních čtyřicet minut jsme nehráli dobře. Posledních dvacet už byla naše hra v pořádku, ale proti týmům jako je Los Angeles nemůže stačit jedna třetina. To je málo," uvedl Voráček po utkání, které ukončilo šňůru pěti výher Flyers.

Palát útočí na lídra bodování nováčků

I Palát v dresu Tampy Bay se podílel na dotažení soupeře. Ottawa si na ledě Blesků vybudovala taktéž dvoubrankový náskok. Ten se domácím podařilo smazat díky gólům z přesilových her. Na 2:3 snižoval střelou od modré Hedman a u jeho branky si bod za asistenci připsal i český mladík. Vyrovnání zařídil Stamkos, který ze vzduchu dorazil Palátovu střelu z mezikruží.

Stamkos však v následným samostatných nájezdech neuspěl, podobně si počínali také jeho spoluhráči. Za Senátory byl jediným úspěšným exekutorem Spezza.

Palát si připsal další dva body, za posledních pět zápasů posbíral 14 bodů za pět gólů a devět přihrávek a pokračuje ve stíhací jízdě v produktivitě nováčků, ve kterém na vedoucího Nathana MacKinnona ztrácí už jen tři body.

Hokejisté Bostonu přišli o sérii dvanácti výher, když na svém ledě podlehli Montrealu 1:2 po samostatných nájezdech. Bruins se ziskem bodu ale opět dostali do čela soutěže před St. Louis. V rozstřelu se jako jediný prosadil Alex Galchenyuk, který ve čtvrtém kole předčil Davida Krejčího. V penaltové loterii neuspěl v pondělí ani Jiří Hudler, který se však s Calgary nakonec radoval z vítězství 2:1 nad San Jose.

NY Rangers - Phoenix 4:3 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 27. B. Richards, 31. Brassard, 57. Girardi, 62. McDonagh - 5. Ekman-Larsson, 9. Halpern, 37. Chipchura (Z. Michálek). Střely na branku: 36:21. Diváci: 18 006.
Philadelphia - Los Angeles 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Branky: 41. Read, 49. Voráček - 22. J. Carter, 38. Williams, 51. King. Střely na branku: 32:41. Diváci: 19 876.
Boston - Montreal 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 55. Bergeron - 7. Jemelin, rozhodující sam. nájezd Galchenyuk. Střely na branku: 29:22. Diváci: 17 565.
Tampa Bay - Ottawa 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 6. Kučerov, 34. Hedman (Palát), 46. Stamkos (Palát) - 29. a rozhodující sam. nájezd Spezza (na první M. Michálek), 4. Karlsson, 29. Turris. Střely na branku: 38:32. Diváci: 18 486.
Dallas - Winnipeg 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 6. Whitney, 37. Seguin - 58. Little. Střely na branku: 27:33. Diváci: 15 967.
Calgary - San Jose 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 38. Colborne, rozhodující sam. nájezd Cammalleri - 19. Sheppard. Střely na branku: 27:34. Diváci: 19 289.