Rubriky:

NHL

V St. Louis jsem hokejově vyrostl, pochvaluje si útočník Sobotka

26. března 2014 09:25 - Toronto

V letošní sezóně patří k nejlepším hráčům v NHL s úspěšností 61,8 procenta při vhazování. Není proto divu, že na Vladimíra Sobotku v nejlepším týmu letošní sezóny NHL St. Louis hodně spoléhají. Někdejší slávista kroutí v dresu Blues už čtvrtou sezónu a pochvaluje si, jak v zámoří hokejově vyrostl.

 

Nathan Denette, ČTK/AP

Jak prozatím hodnotíte probíhající sezónu?

Na to, abych hodnotil, je příliš brzy. Ještě máme před sebou deset zápasů v základní soutěži a pak play off. V utkání v Torontu jsme hráli dobře v první třetině, v závěrečné části jsme polevili, Toronto vstřelilo dva slepené góly a byl z toho urputný boj.

Letos jste měl trochu smůlu, kvůli zranění jste se nedostal na olympiádu...

Doufám, že si to vynahradím tady v St. Louis a že zde budu hrát hokej až do konce června. Mrzí mě to, ale takový je už hokej.

V NHL jste začínal v Bostonu, ale následoval přestup do St. Louis, jak to hodnotíte s odstupem času?

Teď to jsou už čtyři roky a tak nad tím moc nepřemýšlím, ale tehdy mně to hodně pomohlo. Zde mám hodně času na ledě, hraji v oslabení i přesilovky. Tady jsem hokejově vyrostl. Teď si nemohu na nic stěžovat.

Nejste sám v dresu St. Louis v mužstvu hrají i Roman Polák a Dimitrij Jaškin...

Roman je stabilním obráncem. Nedokáži si představit obranu bez něj. Jeho výkony jsou konzistentní, má velkou sílu, dobře pracuje v rohu kluziště a má rychlost. Dimitrij je mladý, ještě toho mnoho neodehrál, ale je neuvěřitelně pracovitý.

Hrál jste v Čechách ve Slavii, sledujete stále, jak hraje?

Sleduji a držel jsem jim palce, viděl jsem zápasy s Pardubicemi, byli již dost unavení. Snažím se však soustředit hlavně na hru St. Louis.

Aleš Březina (Toronto), Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..