Rubriky:

NHL

Takhle vzdal Boston poctu hrdinům. Hasiči se stali první hvězdou reprízy finále Stanley Cupu

28. března 2014 12:32 - Boston

Bostonský hokejový klub umí dát najevo, jak si váží hrdinů svého města, kteří sice v pokojných časech zůstávají spíše anonymní, ale v okamžiku ohrožení neváhají riskovat vlastní životy. Před čtvrtečním zápasem NHL proti Chicagu vzdali hokejisté i fanoušci Medvědů hold hasičům, kteří nepřežili zásah proti středečnímu ničivému požáru.

 

Charles Krupa, ČTK/AP

Před necelým rokem se Boston vzpamatovával ze šoku po teroristickém útoku při tamním slavném maratónu. I tehdy se v TD Garden připomínala památka zemřelých a zároveň se demonstroval společný vzdor proti teroristům.

Tentokrát se držela minuta ticha za hasiče Edwarda J. Walshe a Michaela R. Kennedyho, kteří zemřeli při likvidaci středečního požáru ve městě. V hale se držela minuta ticha, zazněla americká hymna a hráči Medvědů absolvovali rozbruslení i setkání s novináři s čepicemi s logem místního hasičského sboru.

Ten byl také vyhlášen po závěrečné siréně první hvězdou zápasu. Na autora dvou gólů Patrice Bergerona a brankáře Tuukku Raska tak po repríze loňského finále Stanley Cupu, kterou tentokrát vyhráli Bruins 3:0, zbyla až pozice druhé a třetí hvězdy utkání.

„Byl jsem hodně smutný po tom, co se ve středu stalo. Cítíme se být součástí celé komunity. Dnes jsme hráli velmi důležitý zápas a jsem rád, že jsme vyhráli i pro všechny ty, kteří riskují své životy. Samozřejmě, že v našich myšlenkách a modlitbách jsme s nimi i jejich rodinami. Tyhle špatné zprávy byste nejraději nikdy neslyšeli. Oni jsou opravdoví hrdinové a dnes také zasloužené první hvězdy," řekl po utkání Bergeron.

roj, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..