NY Islanders - New Jersey 2:1Nájezdové prokletí Devils nemá konce! Skvělí Krejčí s Kindlem podpořili svá mužstva

Desátý pokus, desátá prohra. New Jersey v samostatných nájezdech podlehlo New Yorku Islanders 1:2. U jediného gólu Devils asistoval Patrik Eliáš, v rozstřelu ale při svém pokusu úspěšný nebyl. Radost měl naopak konkurenční Detroit, v jehož dresu výhru nad Torontem dvěma body podpořil obránce Kindl. Krejčí pak pomohl k výhře Bostonu nad Washingtonem. Brankář Pavelec utkání Winnipegu proti Los Angeles nedochytal.

Neúspěšný nájezdový pokus Patrika Eliáše proti mladému Švédovi Nilssonovi.

New Jersey prohrálo už 14. nájezdy v řadě a na výhru v nich čeká od minulé sezóny. V aktuální sezóně hokejisté Devils proměnili jediný nájezd ze 30 pokusů. Na poslední postupovou příčku pro play off ztrácí pět bodů.

Už v první třetině se hrálo ve vysokém tempu, gól však padl až na začátku té druhé. Nedůrazná obrana Devils nechala vyniknout dvojici Nielsen-Bailey. První jmenovaný brankáře Schneidera překonal z hranice brankoviště. Hosté ale stupňovali svou aktivitu a v polovině utkání vyrovnali.

Protiútok New Jersey rozehrál z vlastního pásma Patrik Eliáš, obranou Islanders se pak prosmýkl Brunner. Od puku byl následně odstaven, ale úspěšný střelec Adam Henrique díky němu před prázdnou brankou získal jednoduchou střeleckou pozici - 1:1. Kanadský útočník je s 25 góly v sezóně nejúspěšnějším střelcem Devils.

V utkání New Jersey příliš branek nepadá. Za vyrovnaného stavu tak týmy pokračovaly ve hře v prodloužení. Za Islanders se v něm nejprve úspěšně prosadil bekhendovým blafákem Nielsen, na druhé straně neproměnil Henrique. Když pak Nelson poslal puk mezi Schneiderovy betony, bylo na Eliášovi, aby Devils udržel ve hře. To se mu ale nepovedlo. New York tak zvítězil 2:1.

„K nájezdům nemám co říct," zaznělo po zápase z úst kouče Devils DeBoera. „V moci kouče je udělat něco, když vám nefunguje forčeking, špatně se pokrývá prostor v obranném pásmu nebo v přesilovce. Nájezdy jsou ale něco zcela jiného. Už v sobě máme blok," pokračoval trenér.

Stejně jako New Jersey o play off bojuje také Detroit. Ten má ale na osmé příčce po výhře nad Torontem 4:2 před Devils pětibodový náskok. Red Wings pomohly i dvě asistence českého obránce Jakuba Kindla

Úspěšný tandem Krejčí-Iginla

Bruins si díky dvěma gólům Jaromeho Iginly, kterému na oba přihrál Krejčí, a přesilovkovému zásahu Carla Söderberga získali během úvodních devíti minut druhé třetiny náskok 3:0.

Deset vteřin před druhou pauzou sice snížil Jason Chimera, Washington ale už skóre nezvrátil, protože ve třetí části padlo jen po brance na každé straně.

Krejčí si polepšil na 62 bodů (16+46) a osamostatnil se v kanadském bodování českých hokejistů před Jaromírem Jágrem z New Jersey. Bruins bodovali v 15. zápase za sebou, naposledy prohráli po šedesáti minutách 1. března právě s Washingtonem.

Pavelcův smolný večer

Ondřej Pavelec se po vyléčeném zranění v dolní části těla po dvou týdnech vrátil do branky Winnipegu. Dlouho v ní však nevydržel. V první třetině zápasu v Los Angeles inkasoval tři branky a po přestávce už obsadil brankoviště Jets náhradník Montoya.

Pavelec v zápase poprvé inkasoval už ve třetí minutě, kdy se z dost nevýhodného úhlu překvapivě prosadil Lewis. Při druhé brance pak český brankář nepokryl Kopitarovu dorážku. Stejný forvard se dostal k vyraženému puku i při třetím gólu v síti Winnipegu. Pavelec neměl svůj den.

Hokejisté Jets se gólově prosadili dvakrát ve třetí třetině, nakonec však po prohře 2:4 žádné body nezískali. Na postup do vyřazovací části už mají jen teoretické šance.

Colorado porazilo doma San Jose 3:2, třebaže na střely zvítězili favorizovaní Žraloci 49:22. Druhý nejhorší tým posledního ročníku NHL si pod vedením své bývalé brankářské opory Patricka Roye díky dvěma bodům zajistil s předstihem místo v play off a ve vyřazovací části se objeví poprvé od roku 2010.

NHL:
Washington - Boston 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Branky: 40. Chimera, 60. Kuzněcov - 23. a 29. Iginla (na obě Krejčí), 28. Söderberg, 54. Bergeron. Střely na branku: 33:36. Diváci: 18.506.
Colorado - San Jose 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 2. Stastny, 11. McLeod, 27. Mitchell - 4. Pavelski, 29. Boyle. Střely na branku: 22:49. Diváci: 18.077.
Buffalo - Tampa Bay 3:4 v prodl. (2:2, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 13. D´Agostini, 15. Hodgson, 49. Conacher - 20. a 62. Stamkos (na první Gudas), 18. Killorn, 51. Callahan. Střely na branku: 28:33. Diváci: 19.070.
Toronto - Detroit 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Branky: 11. Franson, 39. Lupul - 24., 28. a 49. Helm (na druhou Kindl), 25. Nyquist (Kindl). Střely na branku: 27:28. Diváci: 20.270.
Florida - Montreal 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky: 37. Boyes - 18. a 34. Pacioretty, 11. Vanek, 60. Desharnais. Střely na branku: 37:19. Diváci: 17.119.
NY Islanders - New Jersey 2:1 po sam. náj. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 23. a rozhodující sam. nájezd Nielsen - 31. Henrique (Eliáš). Střely na branku: 20:24. Diváci: 15.108.
Carolina - Columbus 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 37. Skinner, 47. Loktionov - 39. Calvert, 48. Anisimov, 63. Johansen. Střely na branku: 27:32. Diváci: 16.174.
St. Louis - Dallas 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: 35. a 41. Steen - 4. a 28. Sceviour, 35. Eakin, 48. Roussel. Střely na branku: 35:27. Diváci: 19.703.
Phoenix - Minnesota 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 4. Boedker - 49. a 60. Parise, 53. Spurgeon. Střely na branku: 24:30. Diváci: 16.691.
Vancouver - Anaheim 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Branky: 12. Richardson - 8. Sbisa, 9. Beleskey, 32. Koivu, 47. Perry, 55. Perreault. Střely na branku: 32:21. Diváci: 18.910.
Los Angeles - Winnipeg 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Branky: 8. a 18. Kopitar, 3. Lewis, 45. Toffoli - 42. Halischuk, 49. Wheeler. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 20 minut, inkasoval tři branky z 16 střel a úspěšnost zásahů měl 81,25 procenta. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.118.