Buffalo - New Jersey 3:2 SNProkletí nezlomeno! Jágr sice proměnil nájezd, ale Ďáblové s nejhorším týmem konference prohráli

Druhé vítězství v řadě nepřidali. Stíhačka za postupem do play off dostala pořádnou ránu. Hokejisté New Jersey prohráli na ledě Buffala Sabres 2:3 po nájezdech. Jaromír Jágr vyšel den po velkolepých hodech s Floridou, proti níž při výhře 6:3 zaznamenal čtyři body, naprázdno. Český útočník sice v duelu na ledě nejhoršího týmu Východní konference NHL uspěl při nájezdech, vyrovnal ve čtvrté sérii, když prostřelil Lieuwena, ale nakonec to k ničemu nebylo. Z výhry se radovali domácí, kteří přitom dokázali zvítězit v jediném z předešlých dvanácti utkání.

Jaromír Jágr (68) z New Jersey a detroistký Gustav Nyquist na archivním snímku.

Při rozstřelu ještě před Jágrem neuspěl Marek Židlický. Jako sedmý z hráčů hostů pak vyjel Patrik Eliáš, ale také nedal. Ďáblové prohráli i jedenácté nájezdy sezóny! Rozhodla až devátá dvojice.

Židlický si připsal pouze asistenci, když po jeho přihrávce ve 47. minutě pálil Greene a Ruuttu lehkou tečí vyrovnával na 2:2. Před brankářem se ještě snažil stínit Jágr.

První gól hostů dal Zubrus, znamenal vedení ve druhé třetině, ale Šavle ve třetí části hry zabraly a otočily utkání ve svůj prospěch. O výhru v normální hrací době sice přišly, ale v deváté sérii nájezdů ji zajistil Leino, který na rozdíl od hostujícího Sisla proměnil.

Z nejbližších konkurentů Ďáblů v boji o osmičku padl i Columbus, a to 2:3 v prodloužení doma s Coloradem. Washington prohrál 0:5 s Dallasem, jen Toronto zvítězilo - 3:2 nad Calgary.

Ďáblové ve Východní konferenci zůstávají jedenáctí s tříbodovou ztrátou na osmý Columbus, dvoubodové manko mají na deváté Toronto a bod jim schází na desátý Washington, s nímž v noci z pátka na sobotu hrají první ze svých šesti zbývajících zápasů základní části.

Ondřej Palát po třech utkáních bez bodu přispěl k výhře Tampy 3:1 dvěma asistencemi. I díky němu tým otočil duel s Montrealem z 0:1 na 3:1 a zajistil už si účast v play off. Třiadvacetiletý český útočník ale v produktivitě nováčků NHL nesnížil pětibodovou ztrátu na Nathana MacKinnona, který měl obdobnou bilanci jako Palát při vítězství Colorada 3:2 v prodloužení na ledě Columbusu.

Ondřej Pavelec inkasoval pouze od Zbyňka Michálka a dovedl Winnipeg k vítězství 2:1 po samostatných nájezdech ve Phoenixu.

Kryl 28 střel, v rozstřelu všechny tři pokusy domácích včetně Radima Vrbaty a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

NHL:
Buffalo - New Jersey 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 42. a 45. Ennis, rozhodující sam. nájezd Leino - 29. Zubrus, 47. Ruutu (Židlický). Střely na branku: 27:35. Diváci: 19 070.
Toronto - Calgary 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 21. McClement, 43. Bolland, 46. Clarkson - 37. Stajan, 48. Russell. Střely na branku: 22:24. Diváci: 19 482.
NY Islanders - Florida 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Branky: 3. Hamonic, 32. Bailey, 38. Martin, 45. Halmo - 2. Howden, 60. Pirri. Střely na branku: 40:22. Diváci: 11 812.
Pittsburgh - Carolina 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 10. Kunitz - 30. a 35. Lindholm, 15. Faulk, 52. E. Staal. Střely na branku: 31:28. Diváci: 18 635.
Washington - Dallas 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Branky: 30. a 50. Jeffrey, 16. Seguin, 30. Whitney, 55. Garbutt. Střely na branku: 35:36. Diváci: 18 506.
Columbus - Colorado 2:3 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 31. Atkinson, 36. Comeau - 56. a 65. Landeskog, 50. Malone. Střely na branku: 26:28. Diváci: 16 550.
Tampa Bay - Monteal 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 30. Callahan (Palát), 53. Johnson, 60. Killorn (Palát) - 11. Gallagher. Střely na branku: 33:26. Diváci: 18 808.
St. Louis - Philadelphia 1:0 po sam. nájezdech
Rozhodující sam. nájezd: Oshie. Střely na branku: 28:31. Diváci: 18 647.
Vancouver - NY Rangers 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 27. Kesler - 5. Carcillo, 15. Pouliot, 51. St. Louis. Střely na branku: 35:31. Diváci: 18 910.
Phoenix - Winnipeg 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 21. Z. Michálek - 11. a rozhodující sam. nájezd Ladd. Střely na branku: 29:22. Diváci: 13 724.
San Jose - Edmonton 5:4 (2:1, 1:2, 2:1)
Branky: 4. Desjardins, 16. Boyle, 23. Wingels, 51. Burns, 53. Marleau - 34. a 47. Nugent-Hopkins, 13. Hall, 34. Eberle. Střely na branku: 33:29. Diváci: 17 562.