Ottawa - NY Islanders 1:2Michálek skóroval ve třetím z posledních čtyř utkání, Senátoři si přesto zkomplikovali boj o play off

Český hokejista Milan Michálek je v posledních zápasech ve výborné formě. Devětadvacetiletý útočník skóroval v NHL ve třetím z posledních čtyř utkání, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k němu nepřidal, a tak Ottawa podlehla doma New Yorku Islanders 1:2.

Milan Michálek slaví se svými spoluhráči z Ottawy vstřelený gól.

Senators si prohrou zkomplikovali boj o play off a ve Východní konferenci ztrácejí i šest zápasů před koncem základní části pět bodů na poslední postupovou příčku.

"Stále máme šanci, stále věříme. Budeme tvrdě pracovat a ještě se o to porveme. Čekají nás teď důležité zápasy a uvidíme, jak se to vyvrbí. Člověk nikdy neví," komentoval aktuální situaci Senators Michálek, který ve 47. minutě z dorážky vyrovnal na 1:1. O chvíli později ale rozhodl v přesilovce o výhře hostí Casey Cizikas.

"Rozhodly speciální formace, jinak jsme při hře pět na pět odvedli solidní výkon," uvedl brankář Ottawy Craig Anderson po utkání, v němž všechny branky padly v přesilovkách. I proto trenéra Paula MacLeana mrzelo, že po vyrovnávacím gólu Ottawa soupeři početní výhodu nabídla. "Vzalo nám to vítr z plachet. Dostali jsme dvě branky ze čtyř oslabení, takže se tím budeme taky zabývat," podotkl.

Pozici v elitní osmičce Východní konference si upevnili hokejisté Detroitu, kteří vítězstvím 3:2 nad Bostonem navýšili náskok na deváté místo na čtyři body. K důležité výhře přispěl asistencí i český obránce Jakub Kindl. Red Wings v utkání dvakrát prohrávali a na svou stranu ho zlomili až dvěma slepenými góly v závěrečné desetiminutovce.

Vítězný gól vstřelil Gustav Nyquist, když ve vlastním pásmu získal kotouč, prohnal se na útočné modré kolem Zdena Cháry a střelou na lapačku rozhodl. Přitom právě na tuhle situaci své svěřence trenér hostí Claude Julien upozorňoval: nepustit švédského útočníka, který je od 20. ledna s 23 góly nejlepším střelcem ligy, do brejku.

"Jen jsem využil svou rychlost. Chára právě vystřídal, neměl čas dostat se do ideální pozice, a proto vypadal i trochu nemotorně, neboť jsem byl rozjetý," řekl Nyquist.

Hráči Bostonu se divili prohře

Boston, vedoucí tým soutěže, prohrál v základní hrací době poprvé od prvního března. Během té doby získal 31 z 32 možných bodů a vytvořil i nový klubový rekord v počtu venkovních vítězství za sebou (9). Detroit tuto sérii přerušil. "Je neuvěřitelné, že jsme prohráli. Vůbec nevím, jak. Vyrovnali jsme se jim, měli jsme dobré šance (35:20 na střely), hráli často v jejich třetině, takže nevím, jak je to možné," divil se obránce Bostonu Dougie Hamilton.

Hokejisté Phoenixu podlehli 0:4 na ledě Los Angeles, které si zajistilo účast v play off. Naopak Coyotes si v Západní konferenci v přetahované s Dallasem o poslední postupové místo opět pohoršili. Oba týmy mají sice shodně bodů, ale Phoenix odehraje do konce základní části už jen pět zápasů, zatímco Stars sedm.

Phoenix při třetí prohře v řadě vyslal jen sedmnáct střel. Se třemi pokusy byl nejaktivnější Martin Hanzal, který v první třetině po úderu loktem od Jordana Nolana strávil několik minut ošetřováním v kabině. Všechny střely hostí ale brankář Jonathan Quick zlikvidoval a připsal si šestou nulu v sezóně. Kalifornský klub po olympijské přestávce vyhrál 14 z 18 utkání.

Další skvělý obrat převedli hokejisté Anaheimu. V předchozím utkání s Winnipegem otočili skóre z 0:4 na 5:4, tentokrát v souboji s Edmontonem úspěšně smazali v poslední třetině dvoubrankovou ztrátu a zvítězili 3:2. Hlavním strůjcem obratu byl Corey Perry, jenž dva góly dal a na jeden přihrál.

Výsledky NHL:
Ottawa - NY Islanders 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 47. M. Michálek - 18. Bailey, 50. Cizikas. Střely na branku: 36:27. Diváci: 16 516.
Detroit - Boston 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: 25. Tatar (Kindl), 52. Jurčo, 53. Nyquist - 17. Boychuk, 42. Söderberg. Střely na branku: 20:35. Diváci: 20 066.
Anaheim - Edmonton 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)
Branky: 44. a 52. Perry, 59. Beauchemin - 37. Larsen, 43. Eberle. Střely na branku: 26:32. Diváci: 17 174.
Los Angeles - Phoenix 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky: 2. Pearson, 23. Doughty, 50. J. Carter, 50. Kopitar. Střely na branku: 32:17. Diváci: 18 118.