Rubriky:

NHL

Hráčská asociace zrušila jednání o osudu NHL

14. května 2005 12:59 - TORONTO

Takřka nulový pokrok v jednání o nové kolektivní smlouvě v NHL přiměl zástupce hráčské asociace NHLPA zrušit členskou schůzi, kterou si naplánovali na konec května. Setkání by podle nich nemělo žádnou cenu, protože vedení asociace stále nemá hokejisty o čem informovat.

 

SPORT.cz s použitím REUTERS/Chip East a ČTK/AP

"Na začátku dubna, když jsme stanovili schůzku na 24. až 26. května, jsme se domnívali, že to je ideální termín, který umožní sejít se hráčům z Ameriky i Evropy," řekl předseda NHLPA Trevor Linden, útočník Vancouveru. "Od našeho posledního zasedání se 156 hráči v Torontu se ale neobjevilo dostatek nových informací, které by nyní ospravedlňovaly další schůzku," dodal.

Zástupci NHL se s členy NHLPA tento týden několikrát sešli, jednání ale k dohodě nevedla. Zatím poslední zveřejněný návrh kolektivní smlouvy ze 4. dubna počítal se zavedením závislosti platů hráčů na příjmech ligy. Obsahoval i platový strop, tedy sumu vyčleněnou na mzdy hráčů v jednom klubu. Tým by podle této verze mohl ročně na platy utratit maximálně 50 miliónů dolarů, minimum bylo stanoveno na 30 miliónů.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..