Columbus - Phoenix 4:3 po prodl.Jágrovi se znovu vzdálilo play off, Palát zařídil výhru Tampy dvěma góly

New York

Zase o něco dál mají do vyřazovacích bojů hokejisté New Jersey Devils s Jaromírem Jágrem. Po vítězství Columbusu nad Phoenixem 4:3 po prodloužení mají Ďáblové ztrátu na Blue Jackets pět bodů. Porážce nezabránil ani jeden gól Martina Erata. Dva góly vstřelil útočník Tampy Ondřej Palát, který se tak notnou dávkou podílel na výhře 3:0 nad Torontem.

Ondřej Palát z Tampy Bay se raduje z gólu, který vstřelil Torontu.

New Jersey má stejný počet bodů jako Toronto (84), ale narozdíl od kanadského celku, jemuž zhasla naděje na účast ve vyřazovacích bojích právě po porážce s Tampou, Devils ještě živí teoretické naděje.

Palát otevřel skóre zápasu v polovině druhé třetiny, když přebral puk ve střední třetině, nabrusil do útočného pásma a přesnou střelou pod horní tyčku překonal Reimera poprvé. Na druhý gól nemuseli domácí diváci tak čekat dlouho. V přesilové hře se Stamkosova střela odrazila od zadního mantinelu a pohotový Palát puk dopravil do odkryté brány.

Pro Paláta, který aspiruje na ocenění pro nejlepšího nováčka sezóny, to byly 21. a 22. gól v probíhající sezóně. Třetí gól přidal do prázdné brány Hedman. Palát byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

Eratův gól potvrdilo až video

Columbus se s Phoenixem přetahoval o vítězství celý zápas. Po vedoucí brance Jennera vypálil od pravého mantinelu Vrbata a Erat dorazil vyražený puk. Gól musel posvětit až videorozhodčí. Kojoti otočili vývoj první třetiny, ve druhé a na začátku třetí šli ale znovu do vedení domácí.

Bod pro Phoenix zachránil gólem při power play pouhých patnáct vteřin před koncem třetí třetiny Ekman-Larsson. Domácí si přece jenom přivlastnili druhý bod, když v prodloužení vyslal Wisniewski do sóla Johansena, který propálil Greisse.

V tabulce Východní konference se před New Jersey dostal po vítězství 4:1 nad St. Louis Washington, který však na Columbus ztrácí ještě čtyři body. Výhru Capitals režírovala největší hvězda týmu Alexandr Ovečkin, který si připsal tři body za gól a dvě asistence.

Hemský druhou hvězdou zápasu

Stejnou bilanci si připsal také útočník Ottawy Aleš Hemský. Senátoři zvítězili nad New York Islanders 4:1. První hvězdou zápasu byl ale Jason Spezza, který otevřel skóre zápasu ve druhé třetině při přesilové hře přesně v čase 12:45. Přesně v tomto čase se Spezza prosadil i ve třetí části, když svůj tým znovu posílal do vedení, tentokrát 2:1. Při obou brankách si Hemský připsal asistenci.

Hemského gólová chvíle přišla pět a půl minuty před koncem třetí třetiny. Michálek mu poslal na pravou stranu puk do jízdy a český rychlík přebruslil všechny bránící hráče a dostal se před brankáře Nilssona, kterého překonal forhendovou střelou. Ottawa i přes výhru ztratila poslední šanci na postup.

O postup do play off si to v Západní konferenci rozdají hlavně Dallas s Phoenixem. Hvězdy ale zvítězily v důležitém utkání nad Nashvillem 3:2 po nájezdech a Phoenix na ně po porážce od Columbusu ztrácí dva body.

Hokejová NHL:
Buffalo - Detroit 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)
Branky: 22. a 58. Girgensons - 33. B. Smith, 44. Helm, 56. Legwand, 60. Dacjuk. Střely na branku: 27:37. Diváci: 18 710.
NY Islanders - Ottawa 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branky: 41. Nielsen - 33. a 53. Spezza (na obě Hemský), 55. Hemský (M. Michálek), 60. Kassian. Střely na branku: 46:32. Diváci: 12 922.
NY Rangers - Carolina 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 16. a 34. B. Richards, 21 Pouliot, 45. Stepan - 4. Dwyer. Střely na branku: 36:28. Diváci: 18 006.
Columbus - Phoenix 4:3 v prodl. (1:2, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 9. Jenner, 26. Letestu, 54. Comeau, 64. Johansen - 14. Erat (Vrbata), 18. Doan, 60. Ekman-Larsson. Střely na branku: 30:32. Diváci: 16 289.
Edmonton - Colorado 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky: 17. Perron - 5. Stastny, 18. Johnson, 48. Barrie, 57. McGinn. Střely na branku: 23:33. Diváci: 16 839.
Florida - Philadelphia 2:5 (0:0, 0:4, 2:1)
Branky: 42. Gudbranson, 46. Huberdeau - 27. a 29. Giroux, 23. Lecavalier, 36. Couturier, 56. McGinn. Střely na branku: 40:27. Diváci: 12 487.
St. Louis - Washington 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 23. Lapierre - 39. a 41. Bäckström, 18. Ovečkin, 29. Grabovskij. Střely na branku: 29:22. Diváci: 17 447.
Minnesota - Boston 4:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 2. a 11. Pominville, 59. Suter, rozh. nájezd M. Koivu - 4. R. Smith, 11. Bergeron, 37. Eriksson. Střely na branku: 24:24. Diváci: 18 893.
Dallas - Nashville 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 3. Goligoski, 29. Jamie Benn, rozh. nájezd Seguin - 22. a 51. Bourque. Střely na branku: 30:29. Diváci: 16 219.
Tampa Bay - Toronto 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: 30. a 36. Palát (na první Gudas), 60. Hedman. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18 896.
Proniknou letos hokejisté New Jersey do play off?