Pocta pro Selänneho. Finský blesk měl z elektrizující atmosféry slzy na krajíčku

Anaheim

Dočkal se pocty, kterou si hráč jeho kalibru zaslouží. Třiačtyřicetiletý finský veterán Teemu Selänne si v nedělním zápase zámořské NHL proti Coloradu (3:2 v prodloužení) užil ovace více než 17 tisíc nadšených fanoušků „svého“ Anaheimu. Finský blesk, jak se rodákovi z Helsinek přezdívá, byl při ceremonii neobvykle vyhlášen jedinou hvězdou večera. V play off bude usilovat o svůj druhý Stanley Cup kariéry.

Třiačtyřicetiletý Teemu Selänne zdraví fanoušky Anaheimu.

Poslední zápas základní části a ještě k tomu v domácím prostředí - pro Kačery ideální možnost ocenit svou dlouholetou oporu. Selänne, který narozdíl od jiného veterána v soutěži Jaromíra Jágra ještě může zasáhnout do play off, sice už není tou nejzářivější hvězdou, ale diváci ho za 14 sezón v dresu Mighty Ducks odměnili několikaminutovým potleskem vestoje.

„Skvělý konec. Byl to neuvěřitelný zážitek, ohromující atmosféra mě úplně pohltila. Fanoušci byli skvělí," svěřil se Finský blesk po utkání.

V nedělním duelu sice Selänne nebodoval, ale tým vedl po delší době znovu jako kapitán a na ledě strávil 18 minut a 42 sekund, což je jeho nejvyšší číslo v letošní sezóně. „Myslím, že jsem odehrál dobrý zápas. Závěr byl hodně emotivní, tuhle noc si budu navždy pamatovat," dodal.

Selänne opouštěl ledovou plochu v objetí s brankářem Colorada Jeanem-Sebastienem Giguerem, svým někdejším spoluhráčem, s kterým v roce 2007 slavil Stanley Cup. Bývalý gólman Anaheimu pravděpodobně hrál svůj poslední zápas kariéry, Selänneho odchod se očekává po skončení vyřazovacích bojů.