Rubriky:

NHL

Jágr je v užší tříčlenné nominaci na Mastertonovu trofej

30. dubna 2014 17:23 - New York
(Aktualizováno: 30. dubna 2014 18:16)

Útočník New Jersey Jaromír Jágr figuruje mezi finalisty na Mastertonovu trofej. V tříčlenné nominaci na prestižní ocenění, které se každoročně uděluje v NHL za vytrvalost, sportovního ducha a oddanost hokeji, jsou také Manny Malhotra z Caroliny a Dominic Moore z New Yorku Rangers. Informovaly o tom ve středu oficiální internetové stránky zámořské soutěže.

 

Mel Evans, ČTK/AP

Kandidáty na ocenění vybírají členové Asociace profesionálních hokejových novinářů (PHWA), kteří za každý klub NHL zvolí vždy jednoho uchazeče.

Kladenský odchovanec byl v letošní sezóně NHL nejproduktivnějším hráčem celku z Newarku. V 82 zápasech nasbíral 67 bodů za 24 gólů a 43 asistencí.

Dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru byl nominovaný na Bill Masterton Memorial Trophy už před dvěma roky, kdy se po tříleté přestávce vrátil do NHL v barvách Philadelphie Flyers.

Vítěz bude vyhlášen v úterý 24. června na slavnostním galavečeru NHL v Las Vegas. Žádný český hokejista tuto trofej dosud nezískal. Loni se z ocenění těšil kanadský brankář Josh Harding z Minnesoty.

jsv, Sport.cz

Kdo získá letos Mastertonovu trofej?


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..