Boston - Montreal 3:4 PPStav série 0:1Plekanec si připsal asistenci, Krejčí nic. Montreal vyválčil výhru v Bostonu

Ve druhém prodloužení - v čase 84:17 - z přesilovky rozhodl P. K. Subban. Montreal se v Bostonu mohl radovat z vítězného vstupu do série druhého kola play off NHL. Domácím se sice povedlo ve třetí třetině smazat dvougólovou ztrátu, pak ovšem museli dotahovat znovu. Srovnat se jim povedlo necelé dvě minuty před koncem normální hrací doby, ale v prodloužení se opět prosadil jediný kanadský klub v play off.

P.K. Subban (76) v klubku spoluhráčů poté, co dal vítězný gól v zápase s Bostonem. Mezi šťastnými hráči Montrealu nechybí sni Tomáš Plekanec.

Český útočník hostů Tomáš Plekanec si připsal asistenci na první gól v zápase, který  zaznamenal P. K. Subban, podobně jako svoji rozhodující trefu také z přesilovky. Na domácí straně vyšel naprázdno David Krejčí.

Čtyřiadvacetieltý bek Subban byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Fanoušci Bostonu se můžou utěšovat, že i v předešlé sérii s Detroitem začal jejich tým prohrou a pak si připsal čtyři vítězství v řadě.

Boston měl navrch, soupeře přestřílel 51:33, jenže Carey Price v bráně Montrealu zažil vydařený večer. Nakonec ho vyhlásili třetí hvězdou utkání za domácím Bradem Marchandem. Proti Pricemu se neprosadil ani obávaný bostonský trumf Krejčí, který byl ve slibné pozici opakovaně. I v prodlouženém čase.

Rozhodnutí padlo při vyloučení domácího obránce Matta Bartkowského. Plekanec vyhrál vhazování. Dany Briere poslal puk na Andreje Markova, který přiťukl svému parťákovi z obrany a ten od modré propálil Tuukku Raska. Montreal tak v play off zatím jen vítězí.

Neválím se na gauči, říkal Price

"Cítil jsem se skvěle. Taky se celý rok neválím na gauči a netrénuji každý den jen tak pro nic za nic," řekl po utkání spokojený gólman Price, který svými zákroky přiváděl střelce Bostonu k zoufalství. "Podle předpokladů to byla obrovská bitva. Nic jiného jsme ani nečekali. Jsme rádi, že jsme vstup do série zvládli," dodal Price, jemuž také pomohli spoluhráči, kteří zblokovali 30 střel.

V dobré náladě byl samozřejmě střelec zápasu Subban. "Myslím, že nejlepší výkony podávám, když dostávám hodně prostoru na ledě," uvedl rodák z Toronta, jenž odehrál téměř 34 minut. "Čím víc hraju a dostávám se do hry, tím větší mám sebevědomí a cítím se nebezpečný," podotkl.

Rask si některé inkasované góly vyčítal. "Chytal jsem špatně. Musím být daleko lepší," vzal porážku Bostonu na sebe. "Přitom jinak jsme hráli dobře. Při hře pět na pět jsme jasně dominovali. Měli jsme spoustu šancí, ale neproměnili jsme je. Škoda," litoval finský gólman.

Trenér Bostonu Claude Julien se snažil zklamání mírnit. "Je to jen jeden zápas, není důvod, abychom byli frustrovaní. Promarnili jsme spoustu šancí, přesto jsme se dokázali za stavu 0:2 dostat zpátky do utkání. Většinu času jsme měli hru pod kontrolou," konstatoval Julien, jehož svěřenci přestříleli soupeře v poměru 51:33.

Jeho protějšek Michel Therrien připomněl dlouhou pauzu, kterou měl Montreal poté, co v prvním kole vyřídil Tampu Bay 4:0 na zápasy. "Upřímně řečeno, na našem výkonu bylo znát, že jsme už deset dnů nehráli zápas. Ale pozitivní je, že jsme navzdory tomu dokázali najít cestu k vítězství. Předpokládám, že příště už budeme hrát lépe," prohlásil.

Druhé utkání je na programu v sobotu odpoledne zámořského času znovu v Bostonu.

Druhé kolo play off NHL:
Východní konference - 1. zápas:
Boston - Montreal 3:4 ve druhém prodl. (0:1, 0:1, 3:1 - 0:0, 0:1)
Branky: 43. R. Smith, 47. Krug, 59. Boychuk - 12. a 85. Subban (na první Plekanec), 24. Bourque, 53. Bouillon. Střely na branku: 51:33. Diváci: 17 565.