Montreal - NY Rangers 2:7Šok pro Montreal. Rangers v prvním finále konference vyrabovali stánek Canadiens

Montreal

Možná i sami sebe překvapili hokejisté New York Rangers, kteří v úvodním zápase rozstříleli Montreal pod jeho střechou 7:2 a ve finále Východní konference se ujali vedení. Největší bodový příspěvek zaznamenal obránce Ryan McDonagh, který jednou úspěšně pálil a třikrát přihrával. Jediný český hráč na ledě Tomáš Plekanec byl v dresu poražených u čtyř inkasovaných branek.

Hokejisté newyorských Rangers smetli Montreal v zahajovacím utkání 3. kola play off. Na snímku Moore, střelec úvodní branky St. Louis a Hagelin.

V zápasech mezi Montrealem a New Yorkem v poslední době moc gólů nepadá. V posledních šesti zápasech byl ten sobotní teprve první, který neskončil po nájezdech. Navíc, hokejistům Rangers ani nesvědčí prostředí montrealského stadiónu Bell Centre, kde prohráli pět z posledních sedmi nájezdových bitev. Střetnutí v úvodním finále Východní konference mělo ale zcela jiný scénář.

Hosty nasměroval k zisku prvního bodu povedený začátek. Rangers, kteří vstřelili Montrealu v základní části ve třech utkáních jenom jeden gól, vedli už v sedmé minutě brankami Martina St. Louise a Matse Zuccarella 2:0.

Canadiens se probrali až ve druhé třetině a za zvýšenou aktivitu byli odměněni snížením po gólu Reného Bourquea, ale v posledních dvou minutách prostřední části je soupeř zchladil dvěma slepenými trefami. Nejdříve obrana domácích zapomněla na Chrise Kreidera a po něm po hezké kombinaci zvýšil do prázdné branky Brad Richards.

„Nepřekvapilo nás, jak jsme hráli. Měli jsme skvělý vstup do zápasu a už zkraje jsme nastavili tempo," řekl po utkání Mark Staal, obránce Rangers.

Hráči Montrealu do závěrečné části nastoupili v brance s Peterem Budajem, ale místo snahy o obrat dali průchod své frustraci a zaplňovali trestnou lavici. A Rangers jejich prohřešky nemilosrdně trestali. McDonagh, Derek Stepan a Rick Nash brankami v přesilovkách upravili skóre mezi 42. až 45. minutou až na 7:1. Domácí už jenom zkorigovali v závěru trefou Larse Ellera. Zápas nevyšel ani Plekancovi, který byl na ledě u dvou branek při rovnovážném počtu hráčů na ledě a u dalších dvou v oslabení.

„Nikdy o zápas nechcete přijít, ale tohle nás vyloženě dostane zpět na zem," řekl montrealský trenér Michel Therrien, „My jako tým musíme být důstojnými soupeři, jestli chceme mít nějakou šanci na výhru. Takže tohle házíme za sebe, musíme se dívat dopředu. Byla to ale dobrá lekce," dodal kouč poražených.

Semifinále play off NHL, Východní konference - 1. zápas
Montreal - New York Rangers 2:7 (0:2, 1:2, 1:3)
Branky: 33. Bourque, 56. Eller - 5. St. Louis, 7. Zuccarello, 39. Kreider, 40. B. Richards, 42. McDonagh, 45. Stepan, 45. Nash. Střely na branku: 22:28. Diváci: 21 273.