Montreal - NY Rangers 7:4Stav série 2:3Montreal sedmigólovým nášupem odmítl konec sezóny, prosadil se i Plekanec

Hokejisté Montrealu zvítězili v pátém zápase Východní konference NHL nad New York Rangers 7:4 a snížili stav série na 2:3 na zápasy. Jedním gólem se na vítězství Canadiens podílel také český útočník Tomáš Plekanec. Šestý zápas se hraje ve čtvrtek v hale Jezdců Madison Square Garden.

Tomáš Plekanec (vpravo) se raduje společně s obráncem Montrealu Joshem Gorgesem z gólu, který vstřelil do sítě New York Rangers.

Plekanec prolomil osmizápasové čekání na gól ve 13. minutě, když mu puk ve středním pásmu posunul Gionta a kladenský rodák pak obelstil jednoho z hostujících obránců stahovačkou a kolem jeho nohou propálil Lundqvista. Svůj tým poslal svým čtvrtým gólem v play off do vedení 2:1.

V bláznivé druhé třetině padlo hned šest gólů. Už po sedmi minutách druhé části se po dalších inkasovaných brankách od Paciorettyho a Bourqua nechal vystřídat hrdina předchozích zápasů Lundqvist, jehož v brankovišti nahradil Talbot.

Canadiens v té době vedli 4:1, ale Jezdci se nevzdali. Nash nejdříve překvapil Tokarskiho střelou od mantinelu, další gól přidal po závaru před bránou Stepan a vyrovnávací branku zařídil po pohledné přesilovkové akci Kreider. Na trestné lavici v té době zpytoval svědomí Plekanec.

Montreal si prodloužení série ale přeci jenom vybojoval. A největší zásluhu na tom měl Bourque, který před koncem druhé třetiny a v té třetí dokonal hattrick. Sedmý gól zaznamenal do prázdné brány Desharnais. Sedm branek vstřelil Montreal ve vyřazovacích bojích po dlouhých dvaadvaceti letech.

"Celý náš tým byl kvalitně připraven. Pomohl nám rychlý úvodní gól v přesilové hře, pak jsme pár gólů přidali," prohlásil hráč zápasu Bourque, který se v play off trefil již osmkrát.

Semifinále play off NHL:
Východní konference - 5. zápas:
Montreal - New York Rangers 7:4 (2:1, 3:3, 2:0)
Branky: 27., 36. a 47. Bourque, 2. Galchenyuk, 13. Plekanec, 24. Pacioretty, 56. Desharnais - 11. a 33. Stepan, 30. Nash, 35. Kreider. Střely na branku: 28:27. Diváci: 21 273. Stav série: 2:3.
Podaří se Montrealu otočit sérii s New York Rangers a postoupit do finále NHL?